Drużyna: WindHunters

O nas

Witamy, mieszkamy w Nysie i jej okolicach (woj, opolskie). Nie jesteśmy zawodowo związani z branżą energetyki odnawialnej ale jesteśmy jej orędownikami i entuzjastami. Od wielu lat prowadzimy prace nad skonstruowaniem niewielkiej turbiny wiatrowej o wysokiej wydajności. Naszym celem jest uruchomienie produkcji urządzenia "made in Poland" o najwyższej jakości, które będziemy mogli zaoferować potencjalnym nabywcom w przystępnej, konkurencyjnej cenie. Chcemy wygrać konkurs co umożliwi nam zakończenie prac nad projektem i rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

          Nasza turbina pionowa  nie wymaga kierunkowania do wiatru, może być zamontowana na dachach budynków, słupach, samochodach przy drogach szybkiego ruchu (napęd przez przejeżdżające samochody) łodziach, między budynkami, Charakteryzuje ją łatwość montażu i demontażu w dowolnym miejscu:

          Prądnica zbudowana na magnesach neodymowych. Magneśnica posiada swój duży strumień magnetyczny nie tak jak w alternatorze gdzie musi dojść do naładowanie magneśnicy przez obroty wirnika (duże straty w sprawności).

·         W tym projekcie nowatorskiej prądnicy sprawność jest na b wysokim poziomie, oporem są łożyska i odbiorniki, dzięki specjalnie zaprojektowanej cewce, sprawność została podniesiona do maksimum, charakterystyka prądu trójfazowego w granicach czystego sinusa.

          Konstrukcja turbiny w różnych wielkościach, wykonana z 1 powtarzalnego elementu, potem docelowo składany w całość w dowolnej ilości poziomów. Unikalna konstrukcja i kształt nie wymaga kierunkowania i hamowania w przypadku silnego wiatru. Max. prędkość turbiny to 250 obrotów na min. co pozwala na bezpieczną i pełnozakresową pracę.

 

 

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019