Nasze drużyny i ich projekty


MarekSacharczuk

a

Więcej
Panel Wiatrowy

Naszym celem jest stworzenie następnej generacji lądowych turbin wiatrowych, wykraczającej poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru. Panel wiatrowy to wysoce skalowalny system turbin, który efektywnie wytwarza energię elektryczną z dominujących w Europie wiatrów o niskiej prędkości, w niemal każdym miejscu - zarówno w obszarze zurbanizowanym jak i pozamiejskim - przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na krajobraz i środowisko naturalne. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, produkt ma przyczynić się do decentralizacji sieci energetycznej, przyspieszenia elektryfikacji transportu drogowego i redukcji smogu w miastach. Projekt współtworzy trzech specjalistów z doświadczeniem w branży energetycznej, HVAC, IT oraz bankowości inwestycyjnej.

Więcej
Paweł Pl

Witam serdecznie.

Jestem pasjonatem energii odnawialnej , czystej - ekologicznej  energii z przyrody ... - od dziecka .. ;) 

Od 10 lat pracuje nad skonstruowaniem przydomowej mini turbiny wiatrowej - wiatraka . 

Postawiłem sobie za cel, aby zaprojektować i zrobić - małą turbine wiatrową , która będzie wytwarzała energie przy minimalnym wietrze - m/s. 

Przeprowadziłem wiele prób i doświadczeń  i udało mi sie osiągnąć  postawiony cel. 

Obecneie , cały czas pracuje  , aby uzyskać lepsze rezultaty i osiągi.
Skonstruowałem i wykonałem generator ... który ma większą sprawność  w porównaniu do większości  generatorów i prądnic  dostępnych na komercyjnym rynku ... ;)

Więcej  info poniżej.. ;)

 

Więcej
Eco Czarny

Witam serdecznie! Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej oraz Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. Od ponad 5 lat buduję i współtworzę turbiny wiatrowe małej mocy do 20kW. Od dziecka marzyłem nad stworzeniem idealnej turbiny wiatrowej do zastosowań przydomowych jak i dla terenów zurbanizowanych. Pasję i potencjał który wkładam już od kilku lat chciałbym wykorzystać do osiągnięcia jeszcze większej wydajności oraz optymalizacji kosztów związanych z zakupem turbin, przez co produkt stałby się chociaż w pewnym wymiarze konkurencyjny z układami fotowoltaicznymi szczególnie zimą. 

Więcej
PJWteam

Jesteśmy, trzy osobowym zespołem interesujemy się technologią, ekologią oraz energią odnawialną. Każdy z nas na co dzień zajmuje się czymś innym, wspólne zainteresowanie i cel mobilizuje nas do stworzenia czegoś oryginalnego i pomocnego dla naszej planety. Wiemy, jak ważne jest dbanie o środowisko w dzisiejszych czasach, dlatego naszym celem jest stworzenie turbiny wiatrowej, odpowiedniej do warunków naszego klimatu oraz dostępnej dla każdego gospodarstwa domowego.

 

Więcej
Windforce

Pasjonat energii odnawialnej

Więcej
seew Super Efektywna Elektrownia Wiatrowa

Nasz zespół będzie składał się z inżynierów - projektantów, elektrotechników, elektroników, elektryków, instalatorów i entuzjastów o różnych profilach.

Więcej
Eko-Energia

Studenckie Koło Naukowe z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Więcej
Akfe

Nasza drużyna składa się ze specjalistów z różnych dziedzin techniki m.in. materiałów kompozytowych, lotnictwa, elektrotechniki oraz pasjonatów ekologii .

Więcej
Filip_Kruszewski

Tematem energetyki niekonwencjonalnej zajmuję się od kilku lat. W zakresie zainteresowań zanalazła się zarówo energia odnawialna wiatrowa jak i systemy kogeneracyjne dla istniejących instalacji wytwarzania energii. Na przestrzeni lat powstało wiele pomysłów oraz kilka projektów. Obecne Wielkie Wyzwanie jest odpowiednim przyczynkiem do wdrożenia projektu w dalsze fazy rozwoju.

Więcej
MAGNETYZM-

Uwazam, ze wiatrak nie wytwarza pola magnetycznego. Przyczyna wytwarzania jest blad w konstrukcji wiatraka. Wirnik i elektromagnesy nie moga byc w jednej osi ze skrzydlami wiatraka.

Więcej
GWT

opis w budowie... :)

Więcej
ZEFIREK

Drużyna ZEFIREK została utworzona przez jej Lidera Ireneusza Jarząbka. Drużynę tworzą również: Marcin Jarząbek i Paweł Działowski. W trakcie realizacji prac planujemy powiększanie drużyny o inne osoby zainteresowane współpracą.

Ireneusz Jarząbek jest wynalazcą opatentowanego generatora energii elektrycznej o bardzo wysokiej sprawności, który idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowej elektrowni wiatrowej. Wymyślił i zaprojektował również innowacyjną konstrukcję turbiny wiatrowej, która jest dedykowana dla małych i średnich prędkości wiatru.

Marcin Jarząbek, syn lidera, bierze aktywny udział w pracach technicznych i organizacyjnych dotyczących konkursu.

Paweł Działowski zajmuje się pracami inżynierskimi, w tym symulacją komputerową i wydrukami 3D projektowanych elementów urządzeń.

Więcej
Samotny

Od zawsze jestem sam z moimi pomysłami. Nie mam wsparcia kolegów, nie ma mnie kto pokierować, więc pozostaje mi tylko spróbować szczęścia w takich konkursach. Moim atutem jest fantazja i kreatywność, praktycznie 90% moich "cichych" pomysłów po jakimś czasie zostaje wprowadzonych w życie przez kogoś innego. Może tym razem ja dostanę szansę?

Więcej
Go4 Tech

Posiadam doświadczenie w realizowaniu nowych wdrożeń, nietypowych rozwiązań, innowacji technicznych.

Więcej
Manowcy

Student ostatniego roku

Więcej
Zespół budowy urządzeń energii wiatrowej ASEL

Andrzej Szymański. Jestem liderem drużyny. Posiadam wykształcenie elektromechaniczne i elektroniczne. Pracę rozpoczołem od naprawy sprzętu elektroakustycznego i elektronicznego. Później pracowałe jako konstruktor sprawdzarek do zegarków . Produkowałem prostowniki do ładowania akumulatorów samochodowych. Obecnie prowadzę firmę handlową i opracowuje małe generatory wiatrowe. Współpracuje z Waldkiem Węgrzynowskim od około 10 lat, z którym produkowaliśmy wykrywacze metali oraz różnyvh innych rzeczy. W zespole jest także Piotr Filipowicz, który zajmuje się głównie informatyką i programowaniem układów elektronicznych. Rozmawiam jeszcze o współpracy z innymi bardzo perspektywicznymi osobami

Więcej
FOCUS

Jesteśmy zespołem dwóch braci, który lubią wyzwania. Nasze funkcjonowanie opieramy na wiedzy, doświadczeniu a przede wszystkim na wzajemnej lojalności i uczciwości. Ciągle się doskonalimy poprzez studiowanie literatury i bieżących wyników badań naukowych. Temat najefektywniejszego przetwarzania energii wiatru na energię użyteczną człowiekowi fascynuje nas od dawna, dlatego patrzymy na organizowany przez Państwa konkurs jako na super okazję do skonstruowania nowatorskiego urządzenia.

Więcej
DTD

Bracia - elektronik i mechanik.

Więcej
Polonez2

Nazwa "Wielkie Wyzwanie" doskonale oddaje sens konkursu w którym poważny organizaętor wyznacza uczestnikom ambitne zadanie, oferując zarazem zwycięzcy sowitą nagrodę. Przez całe życie zawodowe zajmowałem się innowacjami, rozumianymi jako wdrażanie opracowanych wynalazków. 
Wiem więc, że najważniejszy w konkursie jest jego cel; postęp w pozyskiwaniu przyjaznej przyrodzie energii. Nagroda jest zachętą, mającą zainteresować możliwie szeroki krąg innowatorów, by spośród wielu, wypromować te najefektywniejsze rozwiązania. 
Nie jestem specjalistą od aerodynamiki, a moja wiedza o pozyskiwaniu energii wiatru ogranicza się do kursów żeglarskich i późniejszej praktyki. Wystarczyło mi to jednak do stwierdzenia, że istnieje możliwość podniesienia sprawności aerodynamicznej turbin o pionowej osi obrotu. 

Więcej
OSTAVIND

Trzeba spróbować.

Więcej
MirMar

Elektrycy z Siedlec.

Więcej
Studenckie Koło Magazynowania Energii

Reprezentujemy drużynę Studenckiego Koła Magazynowania Energii, działąjącego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Więcej
Wind_Power

Bez energii ani rusz!

Każdego dnia korzystamy z energii, nie zastanawiając się skąd ona pochodzi.

Nieodnawialne źródła energii wkrótce się wyczerpią i co dalej…?

W odpowiedzi na potrzeby ludzkości, zainspirowany moim tatą postanowiłem poszerzyć wiedzę o odnawianych źródłach energii. Zafascynowani mechanizmem działania, aerodynamiką turbin wiatrowych skonstruowaliśmy naszą hand-made turbinę wiatrową, której energię wykorzystujemy do dziś w naszym gospodarstwie domowym.

Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej, pozyskaną wiedzę, doświadczenie pragnę wykorzystać w celu budowy nowej turbiny wiatrowej.

Uczestnictwo w Państwa konkursie umożliwi nam budowę turbiny wiatrowej, której siła zaspokoi potrzeby wielu z nas, abyśmy my i kolejne pokolenia mogli żyć bezpiecznie w czystym środowisku. 

Więcej
Pasat

Ujarzmienie  energii odnawialnej, tak aby służyła człowiekowi,  to cel który jest do osiągnięcia i my to potrafimy.

Więcej
KajKaj

.

Więcej
Ventum Ogorzeliny

Jesteśmy zespołem dwuosobowym,  Każdy z nas prowadzi własna działalność gospodarcza w branżach pokrewnych, sprzyjajacych powstaniu tytułowej turbiny wiatrowej.

Więcej
PGKR1 NIEPOTRZEBNE NIKOMU

Nazywam się Sawicki. Imię moje Jan. Miejsce zamieszkania okolice Wągrowca

Jestem na emeryturze W wolnej chwili której jest ciągle mało, zajmuję się nowymi i nieznanymi źródłami energii

Moim wynalazkiem jest zasilanie silników prądu zmiennego impulsami prądu stałego.

Z możliwością odzysku powstałego prądu w silnikach elektrycznych.

Napęd prądnic siłami grawitacji

Więcej
Piotr Marut

Do uzupełnienia

Więcej
UAVS HYDROGEN

UAVS HYDROGEN czerpie doświadczenia z firmy UAVS POLAND ,która została  została założona w maju 2010 r. w Krakowie, w celu produkcji bezzałogowego śmigłowca obserwacyjnego „Aquila” ( pierwszego w Polsce śmigłowca bezzałogowego który uzyskał certyfikacje U.L.C.) 

W 2018 UAVS POLAND rozpoczął prace nad innowacyjnym rodzajem napędu dla B.S.L. – napędwodorowy . Prace były prowadzone w ramach uzyskanego dofinansowania z NCBiR , Projekt pt.: „Zwiększenie czasu lotu bezzałogowego aparatu latającego (UAV) poprzez zastosowanie hybrydowego źródła energii” nr POIR.01.01.01-00-0682/17 realizowany w ramach działania 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw 

Więcej
Dyfuzor

Jestem fizykiem i entuzjastą ekologicznych źródeł energii. Od kilku lat eksperymentuję z turbinami i kolektorami słonecznymi różnych typów, do których wprowadzam liczne modyfikacje. Niektóre projekty realizuję indywidualnie a w innych wspiera mnie zespół ludzi, których cenię i mam do nich zaufanie.

Więcej
Gringo w kosmosie

Cześć. Jestem jednoosobowym teamem wspieranym na maxa przez najcudowniejszą Żonę. 

Więcej
Trąba Jerychońska

Profil założony z przezorności, żeby nie zapomnieć i nie minąć terminu rejestracji. Na razie trwa produkcja prototypu prototypu, żeby sprawdzić, czy prototyp prototypu będzie rokował na udany prototyp.

Więcej
wind worker

Mirosław Jankowski Architekt, Jacek Reszel przedsiębiorca

Więcej
WaterWind

WaterWind

Więcej
NewWindEnergy

W budowie

Więcej
Wiktor_Marzec

A

Więcej
Turbina_Pawlaka

Od niemal 40 lat zajmuję się rozwijaniem projektu Poprzecznej, Dwustopniowej Turbiny Przepływowej.

Obecnie jestem wspierany technicznie przez syna, Macieja Pawlaka i razem przygotowujemy na konkurs najnowszą wersję turbiny.

W internecie udostępniłem informacje na temat moich starszych innowacji: www.zdzislawpawlak.pl 

Jako indywidualny innowator, w tamtych czasach nie miałem siły przebicia.

Wcieliłem się w rolę Don Kichota w walce z wiatrakami, ale i obecnie dla indywidualnych wynalazców niewiele się poprawiło.

Obecnie staramy się równolegle rozwijać projekt Konwertera Energii Fal Morskich dedykowany na wybrzeża Europy Zachodniej.

Rozwijamy jeszcze inne innowacje: https://drive.google.com/drive/folders/1R2d7M5lJ41He7vbYsMjYVxIa9sekcGso

Zapraszamy do współpracy Inwestorów.

Więcej
łApacz Wiatru

Absolwent AGH na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Z zamiłowania elektronik hobbysta, zowodowo związany z rozijaniem oprogramowania.

Więcej
Energia wiatru

Jestem pasjonatem zielonej energii swój projekt rozpocząłem 10 lat temu wiele pomysłów projektów powstał prototyp około 4 lat temu z uwagi na brak finansów zaniechany i schowany do szuflady może teraz 

Więcej
Piotr Kurek

Drużyna jedno osobowa.

Prowadzę firmę projektowo wykonawczą. Posiadam doświadczenie w projektowaniu i budowie: maszyn, urządzeń technologicznych, a także instalacji pod nadzorem UDT; tworzenie dokumentacji projektowej, dokumentacji wykonawczej i po wykonawczej; 

Więcej
Chinook Team

Jesteśmy grupą entuzjastów energii odnawialnej oraz szerokiego wykorzystania energii wiatrowej.

Więcej
Drużyna Jerzego

Więcej wkrótce

Więcej
Robitech

Reprezentuje jednoosobowy zespół którym jest kontruktorem z zamiłownia

Więcej
(C) 2019