Nasze drużyny i ich projekty

Panel Wiatrowy
Naszym celem jest stworzenie następnej generacji lądowych turbin wiatrowych, wykraczającej poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru. Panel wiatrowy to wysoce skalowalny system turbin, który efektywnie wytwarza energię elektryczną z dominujących w Europie wiatrów o niskiej prędkości, w niemal każdym miejscu - zarówno w obszarze zurbanizowanym jak i pozamiejskim - przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na krajobraz i środowisko naturalne. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, produkt ma przyczynić się do decentralizacji sieci energetycznej, przyspieszenia elektryfikacji transportu drogowego i redukcji smogu w miastach. Projekt współtworzy trzech specjalistów z doświadczeniem w branży energetycznej, HVAC, IT oraz bankowości inwestycyjnej.

Paweł Pl
Witam serdecznie.
Od dziecka - jestem pasjonatem energii odnawialnej
- czystej - ekologicznej energii z przyrody ...
Od 10 lat pracuje nad skonstruowaniem przydomowej mini turbiny wiatrowej - wiatraka .
Postawiłem sobie za cel, aby zaprojektować i zrobić - małą turbine wiatrową , która będzie wytwarzała energie przy minimalnym wietrze - m/s.
Przeprowadziłem wiele prób i doświadczeń i udało mi sie osiągnąć postawiony cel.
Obecneie , cały czas pracuję , aby uzyskać lepsze rezultaty i osiągi.
Skonstruowałem i wykonałem generator ... który ma większą sprawność w porównaniu do większości generatorów i prądnic dostępnych na komercyjnym rynku ... ;)
Więcej info poniżej.. ;)

Eco Czarny
Witam serdecznie! Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej oraz Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. Od ponad 5 lat buduję i współtworzę turbiny wiatrowe małej mocy do 20kW. Od dziecka marzyłem nad stworzeniem idealnej turbiny wiatrowej do zastosowań przydomowych jak i dla terenów zurbanizowanych. Pasję i potencjał który wkładam już od kilku lat chciałbym wykorzystać do osiągnięcia jeszcze większej wydajności oraz optymalizacji kosztów związanych z zakupem turbin, przez co produkt stałby się chociaż w pewnym wymiarze konkurencyjny z układami fotowoltaicznymi szczególnie zimą.

PJWteam
Jesteśmy, trzy osobowym zespołem interesujemy się technologią, ekologią oraz energią odnawialną. Każdy z nas na co dzień zajmuje się czymś innym, wspólne zainteresowanie i cel mobilizuje nas do stworzenia czegoś oryginalnego i pomocnego dla naszej planety. Wiemy, jak ważne jest dbanie o środowisko w dzisiejszych czasach, dlatego naszym celem jest stworzenie turbiny wiatrowej, odpowiedniej do warunków naszego klimatu oraz dostępnej dla każdego gospodarstwa domowego.

seew Super Efektywna Elektrownia Wiatrowa
Nasz zespół będzie składał się z inżynierów - projektantów, elektrotechników, elektroników, elektryków, instalatorów i entuzjastów o różnych profilach.

Akfe
Nasza drużyna składa się ze specjalistów z różnych dziedzin techniki m.in. materiałów kompozytowych, lotnictwa, elektrotechniki oraz pasjonatów ekologii .

Filip_Kruszewski
Tematem energetyki niekonwencjonalnej zajmuję się od kilku lat. W zakresie zainteresowań zanalazła się zarówo energia odnawialna wiatrowa jak i systemy kogeneracyjne dla istniejących instalacji wytwarzania energii. Na przestrzeni lat powstało wiele pomysłów oraz kilka projektów. Obecne Wielkie Wyzwanie jest odpowiednim przyczynkiem do wdrożenia projektu w dalsze fazy rozwoju.

MAGNETYZM-
Uwazam, ze wiatrak nie wytwarza pola magnetycznego. Przyczyna wytwarzania jest blad w konstrukcji wiatraka. Wirnik i elektromagnesy nie moga byc w jednej osi ze skrzydlami wiatraka.

ZEFIREK
Drużyna ZEFIREK została utworzona przez jej Lidera Ireneusza Jarząbka. Drużynę tworzą również: Marcin Jarząbek i Paweł Działowski. W trakcie realizacji prac planujemy powiększanie drużyny o inne osoby zainteresowane współpracą.
Ireneusz Jarząbek jest wynalazcą opatentowanego generatora energii elektrycznej o bardzo wysokiej sprawności, który idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowej elektrowni wiatrowej. Wymyślił i zaprojektował również innowacyjną konstrukcję turbiny wiatrowej, która jest dedykowana dla małych i średnich prędkości wiatru.
Marcin Jarząbek, syn lidera, bierze aktywny udział w pracach technicznych i organizacyjnych dotyczących konkursu.
Paweł Działowski zajmuje się pracami inżynierskimi, w tym symulacją komputerową i wydrukami 3D projektowanych elementów urządzeń.

Samotny
Od zawsze jestem sam z moimi pomysłami. Nie mam wsparcia kolegów, nie ma mnie kto pokierować, więc pozostaje mi tylko spróbować szczęścia w takich konkursach. Moim atutem jest fantazja i kreatywność, praktycznie 90% moich "cichych" pomysłów po jakimś czasie zostaje wprowadzonych w życie przez kogoś innego. Może tym razem ja dostanę szansę?

Go4 Tech
Posiadam doświadczenie w realizowaniu nowych wdrożeń, nietypowych rozwiązań, innowacji technicznych.
Zespół budowy urządzeń energii wiatrowej ASEL
Andrzej Szymański. Jestem liderem drużyny. Posiadam wykształcenie elektromechaniczne i elektroniczne. Pracę rozpoczołem od naprawy sprzętu elektroakustycznego i elektronicznego. Później pracowałe jako konstruktor sprawdzarek do zegarków . Produkowałem prostowniki do ładowania akumulatorów samochodowych. Obecnie prowadzę firmę handlową i opracowuje małe generatory wiatrowe. Współpracuje z Waldkiem Węgrzynowskim od około 10 lat, z którym produkowaliśmy wykrywacze metali oraz różnyvh innych rzeczy. W zespole jest także Piotr Filipowicz, który zajmuje się głównie informatyką i programowaniem układów elektronicznych. Rozmawiam jeszcze o współpracy z innymi bardzo perspektywicznymi osobami

FOCUS
Jesteśmy zespołem dwóch braci, który lubią wyzwania. Nasze funkcjonowanie opieramy na wiedzy, doświadczeniu a przede wszystkim na wzajemnej lojalności i uczciwości. Ciągle się doskonalimy poprzez studiowanie literatury i bieżących wyników badań naukowych. Temat najefektywniejszego przetwarzania energii wiatru na energię użyteczną człowiekowi fascynuje nas od dawna, dlatego patrzymy na organizowany przez Państwa konkurs jako na super okazję do skonstruowania nowatorskiego urządzenia.

Polonez2
Nazwa "Wielkie Wyzwanie" doskonale oddaje sens konkursu w którym poważny organizaętor wyznacza uczestnikom ambitne zadanie, oferując zarazem zwycięzcy sowitą nagrodę. Przez całe życie zawodowe zajmowałem się innowacjami, rozumianymi jako wdrażanie opracowanych wynalazków.
Wiem więc, że najważniejszy w konkursie jest jego cel; postęp w pozyskiwaniu przyjaznej przyrodzie energii. Nagroda jest zachętą, mającą zainteresować możliwie szeroki krąg innowatorów, by spośród wielu, wypromować te najefektywniejsze rozwiązania.
Nie jestem specjalistą od aerodynamiki, a moja wiedza o pozyskiwaniu energii wiatru ogranicza się do kursów żeglarskich i późniejszej praktyki. Wystarczyło mi to jednak do stwierdzenia, że istnieje możliwość podniesienia sprawności aerodynamicznej turbin o pionowej osi obrotu.

Studenckie Koło Magazynowania Energii
Reprezentujemy drużynę Studenckiego Koła Magazynowania Energii, działąjącego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Wind_Power
Bez energii ani rusz!
Każdego dnia korzystamy z energii, nie zastanawiając się skąd ona pochodzi.
Nieodnawialne źródła energii wkrótce się wyczerpią i co dalej…?
W odpowiedzi na potrzeby ludzkości, zainspirowany moim tatą postanowiłem poszerzyć wiedzę o odnawianych źródłach energii. Zafascynowani mechanizmem działania, aerodynamiką turbin wiatrowych skonstruowaliśmy naszą hand-made turbinę wiatrową, której energię wykorzystujemy do dziś w naszym gospodarstwie domowym.
Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej, pozyskaną wiedzę, doświadczenie pragnę wykorzystać w celu budowy nowej turbiny wiatrowej.
Uczestnictwo w Państwa konkursie umożliwi nam budowę turbiny wiatrowej, której siła zaspokoi potrzeby wielu z nas, abyśmy my i kolejne pokolenia mogli żyć bezpiecznie w czystym środowisku.

Pasat
Ujarzmienie energii odnawialnej, tak aby służyła człowiekowi, to cel który jest do osiągnięcia i my to potrafimy.

πgeon
Jesteśmy zespołem amatorów z różnych warszawskich uczelni: Pw, Wit i Sggw. Łączy nas wspólna pasja do modelowania, tworzenia nietypowych rozwiązań w różnych dziedzinach elektroniki i energetyki. Tym razem postanowiliśmy wziąć udział w konkursie NCBiR i zbudować turbinę, którą planujemy doskonalić i komercjalizować. Nasz zespół planuje zoptymalizować i zbudować turbinę wiatrową o poziomej osi obrotu posiadającą dyfuzor, sterownik oraz zasobnik energii. Stworzyliśmy już kilka egzemplarzy prototypowych, na których uczymy się optymalizować przyszłe modele. Konkursowa turbina wiatrowa jest w trakcie budowy. Jesteśmy ulokowani na terenie Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej i ciągle formujemy skład naszej drużyny.

Ventum Ogorzeliny
Jesteśmy zespołem dwuosobowym, Każdy z nas prowadzi własna działalność gospodarcza w branżach pokrewnych, sprzyjajacych powstaniu tytułowej turbiny wiatrowej.

PGKR1 NIEPOTRZEBNE NIKOMU
Nazywam się Sawicki. Imię moje Jan. Miejsce zamieszkania okolice Wągrowca
Jestem na emeryturze W wolnej chwili której jest ciągle mało, zajmuję się nowymi i nieznanymi źródłami energii
Moim wynalazkiem jest zasilanie silników prądu zmiennego impulsami prądu stałego.
Z możliwością odzysku powstałego prądu w silnikach elektrycznych.
Napęd prądnic siłami grawitacji
UAVS HYDROGEN
UAVS HYDROGEN czerpie doświadczenia z firmy UAVS POLAND ,która została została założona w maju 2010 r. w Krakowie, w celu produkcji bezzałogowego śmigłowca obserwacyjnego „Aquila” ( pierwszego w Polsce śmigłowca bezzałogowego który uzyskał certyfikacje U.L.C.)
W 2018 UAVS POLAND rozpoczął prace nad innowacyjnym rodzajem napędu dla B.S.L. – napędwodorowy . Prace były prowadzone w ramach uzyskanego dofinansowania z NCBiR , Projekt pt.: „Zwiększenie czasu lotu bezzałogowego aparatu latającego (UAV) poprzez zastosowanie hybrydowego źródła energii” nr POIR.01.01.01-00-0682/17 realizowany w ramach działania 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw

Dyfuzor
Jestem fizykiem i entuzjastą ekologicznych źródeł energii. Od kilku lat eksperymentuję z turbinami i kolektorami słonecznymi różnych typów, do których wprowadzam liczne modyfikacje. Niektóre projekty realizuję indywidualnie a w innych wspiera mnie zespół ludzi, których cenię i mam do nich zaufanie.

Gringo w kosmosie
Cześć. Jestem jednoosobowym teamem wspieranym na maxa przez najcudowniejszą Żonę.
Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, który nie wie do którego portu płynie...

Trąba Jerychońska
Profil założony z przezorności, żeby nie zapomnieć i nie minąć terminu rejestracji. Na razie trwa produkcja prototypu prototypu, żeby sprawdzić, czy prototyp prototypu będzie rokował na udany prototyp.
//Projektowanie elektroniki, automatyka, Białystok.

Turbina_Pawlaka
Od niemal 40 lat zajmuję się rozwijaniem projektu Poprzecznej, Dwustopniowej Turbiny Przepływowej.
Obecnie jestem wspierany technicznie przez syna, Macieja Pawlaka i razem przygotowujemy na konkurs najnowszą wersję turbiny.
W internecie udostępniłem informacje na temat moich starszych innowacji: www.zdzislawpawlak.pl
Jako indywidualny innowator, w tamtych czasach nie miałem siły przebicia.
Wcieliłem się w rolę Don Kichota w walce z wiatrakami, ale i obecnie dla indywidualnych wynalazców niewiele się poprawiło.
Obecnie staramy się równolegle rozwijać projekt Konwertera Energii Fal Morskich dedykowany na wybrzeża Europy Zachodniej.
Rozwijamy jeszcze inne innowacje: https://drive.google.com/drive/folders/1R2d7M5lJ41He7vbYsMjYVxIa9sekcGso
Zapraszamy do współpracy Inwestorów.

łApacz Wiatru
Absolwent AGH na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Z zamiłowania elektronik hobbysta, zowodowo związany z rozijaniem oprogramowania.

Energia wiatru
Jestem pasjonatem zielonej energii swój projekt rozpocząłem 10 lat temu wiele pomysłów projektów powstał prototyp około 4 lat temu z uwagi na brak finansów zaniechany i schowany do szuflady może teraz

Piotr Kurek
Drużyna jedno osobowa.
Prowadzę firmę projektowo wykonawczą. Posiadam doświadczenie w projektowaniu i budowie: maszyn, urządzeń technologicznych, a także instalacji pod nadzorem UDT; tworzenie dokumentacji projektowej, dokumentacji wykonawczej i po wykonawczej;

Chinook Team
Jesteśmy grupą entuzjastów energii odnawialnej oraz szerokiego wykorzystania energii wiatrowej.

AirGenerator
Zajmujemy się przydomowymi elektrowniami wiatrowymi od 2008 roku. Nasze hasło: ”kręci mnie wiatr…” jest rozpoznawalne w Polsce. Mamy doświadczenie, jeżeli chodzi o pionowe jak i poziome elektrownia wiatrowe.
WINDWHEEL
Cześć. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów OZE.
Mariusz.Jestem inżynierem i entuzjastą energii odnawialnej niezależnie od postaci. Tworzę jednnosobowy zespół wsparty nieformalnie przez osoby podzielające zainteresowania odnawialnymi źródłami energii oraz możliwością zaprezentowania krajowego rozwiązania MEW. Wielkie Wyzwanie to szansa dla rodzimej myśli technicznej i konstruktorów. Moim celem jest zaprezentowanie kompaktowego rozwiązania turbiny wiatrowej z autorskimi modyfikacjami. Mam nadzieję na szybkie przedstawienie efektów prac nad własnym wiatrakiem.
Pozdrawiam współuczestników i fanów OZE.

Jakub Przybyła – Home wind turbines
mgr inż. Jakub Przybyła, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Ochrony Środowiska i Energetyki, kierunek Mechanika i budowa maszyn (2000).

All winds
Witamy wszystkich.
Jesteśmy drużyną, która postanowiła się włączyć do rywalizacji w tym konkursie. Od wielu lat zajmuje się problematyką OZE, ze szczególnym uwzględnieniem silników wiatrowych oraz generatorami ciepła, które energie tak pozyskana wykorzystają.. Zespół skałada się z grupy zaprzyjaźnionych osób, fascynatorów energetyki odnawialnej. Przydomowe turbiny wiatrowe o małych mocach to spore wyzwanie niemniej strategiczne z punktu widzenia ekologii. Chcemy wygrać ten konkurs.

Blackbird 1969
Witam,
Nazywam się Ernest Treywasz, urodziłem się mieszkam i pracuję w Warszawie, jestem wynalazcą z ośmioma (jak do tej pory) złożonymi wnioskami patentowymi, z których trzy obrodziły już patentami. Mój "zespół" jest na razie bardzo skromny, bo zaledwie jednoosobowy (ale jest za to bardzo spójny ;)))))
Pozdrawiam wszystkich współzawodników, to wielki honor i przyjemność brać udział w zawodach z tak doborową konkurencją ;)

AGH ECOnstruction
Jako AGH ECOnstruction jesteśmy zespołem naukowców-pasjonatów pracujących, uczących się i aktywnie działających na wielu płaszczyznach przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Nasz zespół skupia specjalistów różnych dziedzin: automatyki i robotyki, mechaniki, drgań jak również systemów energetycznych oraz ochrony środowiska. Jako AGH ECOnstruction chcemy wpłynąć na przyszłość i otoczenie poprzez zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku wykorzystując naszą wiedzę, umiejętności i świeże spojrzenie. Funkcjonowanie w dynamicznie zmieniającym się środowisku znacząco wpływa zarówno na potrzeby życia codziennego. Koniecznym jest wdrażanie nowych i nieinwazyjnych rozwiązań chroniących środowisko naturalne i pozwalające żyć w zgodzie z naturą

NA5 WIATRÓW
Nazywam się Daniel Makowski, mam 45 lat, z wyksztalcenia jestem Mgr Inż. Inżynierii Materiałowej. Organizowany przez państwa konkurs zmotywował mnie do zrealizowania przedsięwzięcie, które odkładałem ciągle w czasie.

WindCraft
WindCraft jest drużyną dwuosobową realizującą projekt przydomowego turbozespołu witarowego pracującego w systemie off-grid. Koncepcja i projekt małej przydomowej elektrowni wiatrowej powstał na początku 2018 roku. Drużynę WindCraft reprezentują dwie osoby: Ireneusz Włudarczyk i Artur Włudarczyk. Liderem zespołu jest Artur Włudarczyk. Pierwsza przydomowa elektrownia powstała w 2010 roku dla celów grzewczych CWU. WindCraft ma również na swoim koncie rozwiązania dedykowane dla przydomowych elektrowni wiatrowych.

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej
Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej jest jedną z najstarszych i najprężniej działających organizacji przy Politechnice Warszawskiej. Istnieje nieprzerwanie od 1966 roku zrzeszając najambitniejszych i najzdolniejszych studentów, którzy pragną rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę oraz zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej energetyki i techniki cieplnej.
Członkowie Koła realizując założenia statutowe KNE uczestniczą w wielu seminariach, sympozjach i konferencjach, organizują obozy naukowe oraz seminaria połączone z wyjazdami do nowoczesnych zakładów energetycznych, a także biorą udział w pracach naukowo-badawczych Instytutu Techniki Cieplnej.

IGNET
Drużyna ojca i syna, związana w dużym stopniu z budownictwem, stosująca mechanizacje i usprawnienia przy robotach budowlanych, mająca kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie energii odnawialnej.

SYLWAN
Jestem garażowym amatorem.
Turbinami wiatrowymi zainteresowałem się w 2005 roku. Uczyłem się, rysowałem, projektowałem.
Zbudowałem swoją pierwszą turbinę. Później drugą. " Rozwaliłem ją" ( czytaj - uległa zniszczeniu ) podczas huraganu "Ksawery". Turbina o mocy nominalnej ok. 10 kW przy prędkości 12m/s oddawała przy mocnych podmuchach do 50 kW. Niestety nie dała się już zatrzymać. O dziwo wytzymała 4 godziny i dopiero "odleciały " 3 łopaty z 8.
Piękne kosztowne doświadczenie.
Trzecia turbina ( ta na zdjęciu ), malutka 3 kW przy 12m/s już ma to czego brakło poprzedniej.
Czy czwarta z którą może wystartuje do Wielkiego Wyzwania będzie jeszcze lepsza - nie wiem.
Rodzina kiedy zbudowałem te turbiny i pokazywałem je na różnych imprezach była ze mnie dumna.
Teraz pozostał żal, że utopiłem w tym dużo pieniędzy i czasu.

WETECS
System konwersji energii wiatru na energię elektryczną z turbiną wiatrową o wirniku poziomym poprzecznym.

WindHunters
Witamy, mieszkamy w Nysie i jej okolicach (woj, opolskie). Nie jesteśmy zawodowo związani z branżą energetyki odnawialnej ale jesteśmy jej orędownikami i entuzjastami. Od wielu lat prowadzimy prace nad skonstruowaniem niewielkiej turbiny wiatrowej o wysokiej wydajności. Naszym celem jest uruchomienie produkcji urządzenia "made in Poland" o najwyższej jakości, które będziemy mogli zaoferować potencjalnym nabywcom w przystępnej, konkurencyjnej cenie. Chcemy wygrać konkurs co umożliwi nam zakończenie prac nad projektem i rozpoczęcie produkcji seryjnej.

AERO-TEAM
Aero-Team składa się z 4 osób pochodzących i aktualnie mieszkających w jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Polski. Zachwycające parki narodowe i krajobrazowe, rzeki, bagna i rozlewiska to główne atrakcje Podlasia. Do tego dochodzą malownicze miasta i urokliwe wsie z drewnianymi chatami, zabytkowymi kościołmi i cerkwiami. Ponadto jest to ziemia naznaczona wielokulturowością, miejsce dziewiczych krajobrazów i ciszy zapewniającej niezastąpiony odpoczynek,a także doskonały region do zobaczenia i poznania historii naszych dziadków czy pradziadków. Częścią tej namacalnej historii są niewątpliwie licznie zachowane i odrestaurowane wiatraki - młyny wiatrowe. Jeden, co prawda nie istniejący już wiatrak, należał do pradziadka naszego Lidera - od którego wszystko się zaczęło.

AGH-WIND HAWT
AGH-WIND HAWT to sekcja zespołu AGH-WIND. Naszym celem jest skonstruowanie kompaktowej innowacyjnej turbiny wiatrowej o osi poziomej do zastosowań indywidualnych.
Jak opisać zespół AGH-WIND?
Interdyscyplinarny, międzyuczelniany: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechnika Gdańska. Międzywydziałowy: członkowie 4 studenckich kół naukowych AGH: Ekospirit/WGiG, Mechaników Energetyków/WIMiR, Nabla/WEiP, Era Inżyniera/WIMiIP. 4 sekcje: Mechaniczna, CFD, Eksperymentalna, Media&Marketing. 4 opiekunów merytorycznych - naukowców z AGH wspieranych przez automatyków z PG.
Jak widać liczba 4 mocno się nas trzyma, to jak 4 wiatry z 4 stron świata. Naszą różą jest NADZIEJA, że wygramy milion i ujarzmimy wiatr.

AGH-WIND VAWT
AGH-WIND VAWT to sekcja zespołu AGH-WIND zajmująca się skontruowaniem turbiny wiatrowej o osi pionowej. Naszym celem jest opracowanie niewielkiej kompaktowej przydomowej turbiny wiatrowej.
Kim jest AGH-WIND?
Zespół tworzą członkowie studenckich kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie: Nabla (WEiP), Mechaników Energetyków (WIMiR), Ekospirit (WGiG) i Era Inżyniera (WIMiIP) oraz doktorantów i studentów innowatorów. Nasze grono wsparają naukowcy z AGH i automatycy z Politechniki Gdańskiej. Jesteśmy podzieleni na sekcje mechaniczną, CFD, eksperymentalną, Media&Marketing.
Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy biorąc udział w zespole AGH-WIND VAWT chcą się nauczyć jak rozwiązywać złożone problemy konstrukcyjne, wspólnie działać, a przy tym dobrze bawić ….i przy okazji zgarnąć MILION :)!

MMB TEAM
Jesteśmy zespołem zajmującym się projektowaniem układów elektronicznych i sterowaniem urządzeniami energoelektronicznymi i napędowymi. Od kilku lat udoskonalamy elektrownię wiatrową. Ostatnio zmieniany technikę przetwarzania energii i konstruujemy przekształtniki z tranzystorami opartymi na węgliku krzemu.Jesteśmy zespołem zajmującym się projektowaniem układów elektronicznych i sterowaniem urządzeniami energoelektronicznymi i napędowymi. Od kilku lat udoskonalamy elektrownię wiatrową. Ostatnio zmieniany technikę przetwarzania energii i konstruujemy przekształtniki z tranzystorami opartymi na węgliku krzemu.

solarprojekt
Firma Solarprojekt Construction Sp z o.o. powstała w 2013roku. Zajmujemy sie projektowaniem i budową odnawialnych źrodeł energii

Jurek
Drużyna jednoosobowa.
Jestem amatorem z pomysłem na prostą i tanią elektrownię wiatrową.

UNISYSTEMY
Jesteśmy entuzjastami energii odnawialnej. Problem pozyskania energii z wiatru "chodził" nam po głowie parę lat. Ogłoszenie konkursu spowodowało przyśpieszenie realizacji naszej koncepcji.

Archetyp
Zespół pod przewodnictwem Grzegorza Sachse (architekt, z dużym zainteresowaniem sprawami energii odnawialnej) . Pełny skład zespołu jest obecnie na etapie formowania.

ENWIND
Mariusz Jeschke – CTO, dyplomowany inżynier budowy maszyn z 30-letnim doświadczeniem. Doświadczenie zdobywał współpracując z firmami i biurami projektowymi m.in. Hortex, Celma, Bremer Konstruktionsbüro, Svitmarie AG. Autor rozwiązań systemów zasilania awaryjnego i techniki napędowej, specjalista w zakresie efektywności energetycznej. Twórca technologii SOLHOTAIR.
Grzegorz Maciaszek - project menedżer z 18 letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych m.in. w HBO Polska i Deloitte. W ENWIND dba o sprawną realizację wszystkich projektów.
Krzysztof Szufa – młody inżynier. Pierwsze kroki w zawodzie zdobywał przy projekcie SOLHOTAIR, teraz zaangażowany w projekt ENWIND.
Kinga Kossakowska - młoda inżynier. Zawodowo rozwijała się w firmie FAMET, teraz zaangażowana w projekt ENWIND.

HussarWingTeam
Nazywam się Artur Wilk. Mieszkam w Rzeszowie. Działam zawodowo w branży ubezpieczeniowej - jako broker ubezpieczeniowy.
Jestem pasjonatem energetyki odnawialnej.

Andrzej Domański
Aktualnie realizuję projekty :
-
generator biogazu z bioodpadów
-
blok oczyszczania biogazu.
-
agregat mikrokogeneracyjny na biomasę odpadową
-
innowacyjny silnik spalinowy
-
nowe maszyny elektryczne
-
moduły wiatrowe na budynkach
-
moduły wiatrowe na słupach
-
elektroniczny system zarządzania mikroźródłami OZE.
-
kolektor słoneczny
-
nowa technologia ORC
-
instalacje energetyczne na stałym napięciu
-
wykorzystanie odpadów do produkcji mikroźródeł OZE
-
pojazd hybrydowy na biomasę V2G
-
pojazd do montażu elektrowni wiatrowych
-
maszyna do produkcji pelletu i brykietów zasilana biomasą odpadową
-
system indywidualnego transportu PRT

Bracia
Od dawna interesuje nas idea wykoarzystania odnawialnych źródeł energii, czy to do produkcji energii elektrycznej czy tez ciepła. Wykonaliśmy już w tym kierunku kilka projektów. Liczymy, że wzięcie udziału w tym wyzwaniu wraz z innymi uczestnikami o podobnych zainteresowaniach może być ciekawym przeżyciem i będziemy mogli się wiele nauczyć.

Wacław Krawczuk
Jestem emerytem, mam na koncie budowe kilkanaście maszyn do przerobu drewna, maszyny pracują w firmie niezawodnie już kilkanaście lat, mają cechy nowatorskich rozwiązań a nawet jedna z nich uzyskała patent w urzędzie patentowym R.P. Zbudowałem też wiatrak który jest widoczny na moim logo.

Sebastian Grus
Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej, interesuję się konstrukcjami mechanicznymi i czystą energią.

Robert Godzwon
Jestem inżynierem zarządzania procesami produkcyjnymi w przemyśle mechanicznym, ale moim konikiem jest wytwarzanie i wykorzystanie energii w życiu i gospodarce w powiązaniu z ekologią. Moim mottem jest hasło „Oszczędność energii – droga do ekologii”. Zrównoważone wytwarzanie i wykorzystanie energii powinno stać się głównym celem ekologicznego rozwoju gospodarki. Dobrym przykładem jest sprawność całego systemu energetycznego, który wynosi 20%-25% ( sprawność elektrowni węglowej 30% minus starty na przesyle 5% minus energia niewykorzystana). Gdyby sprawność systemu energetycznego w Polsce podnieść o 10% to uniemożliwiłoby to zamkniecie dwóch elektrowni zawodowych w Polsce, a zarazem redukcję emisji CO2 i popiołów oraz emisji ciepła odpadowego.

Ventus
Jesteśmy zespołem łączącym doświadczonych specjalistów z wszystkich dziedzin potrzebnych do zaprojektowania wydajnej turbiny wiatrowej. Znamy się na fizyce, (obliczenia wydajności), żeglarstwie (wykorzystanie siły wiatru), elektronice (sterowanie), konstrukcjach płatowych, montażu instalacji metalowych. łączymy doświadczenie w wielu dziedzinach z kreatywnością i innowacyjnością.
UFO - Krab Experimental
Jestem konstruktorem amatorem, pasjonatem techniki, szczególnie lotnictwa. Mam 64 lata, z wykształcenia jestem technikiem automatykiem, ukończyłem również Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Ostatnio wykonywany zawód - doradca podatkowy.

JANTAR
Janusz Michniowski zajmuję się projektowaniem elektroniki i mechaniki w zakresie sterowników procesorowych, falowniki do pojazdów elektrycznych, inwerterów fotowoltaiki, elektroniki mocy, maszyn CNC, robotów przemysłowych.
Projektuję i buduje pojazdy lotnicze, drony oraz samoloty sterowane oraz autonomiczne do lotów po wyznaczonej trasie.

WindMET
Pomysłodawcami tej innowacyjnej technologii jest dwóch absolwentów renomowanych i uznanych na świecie uczelni. Wyróżnia ich szerokie doświadczenie w zakresie aerodynamiki i optymalizacji oraz projektowaniu maszyn i systemów zrobotyzowanych. Są również ekspertami w dziedzinie energetyki odnawialnej. Nasz zespół jest zdeterminowany, aby dostarczyć rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na obecne wyzwania przede wszystkim w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakości życia i bezpieczeństwa energetycznego. Turbina WindMET jest pierwszą… prawdziwie Polską turbiną wiatrową opracowana w całości w Polskich jednostkach badawczych zapewnia ponad 20% wzrost efektywności w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami.

Instytut Eko-urbanistyki JANTAR-EKOTEST
Instytut Eko-urbanistyki JANTAR-EKOTEST www.arcadia-ekotest.pl www.eco-mobil.eu www.oeko-bauhaus.eu powstał w Europamieście Zgorzelcu-Goerlitz na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim celem wdrażania rozwiązań koniecznych dla transformacji energetycznej jakiej wymaga program uzyskania Polski bezemisyjnej do 2050 r
https://www.wwf.pl/sites/default/files/inline-files/Zeroemisyjna%20Polska%202050_0.pdf
Mamy świadomość, że obecna struktura energetyczna polskiej energetyki opartej o spalanie węgla powoduje, że wdrażanie w Polsce elektromobilności koniecznej ze względu na
zanieczyszczenia powietrza nie zmniejszy emisji CO2 ale nawet ją zwiększy o ok 20 %. Dlatego samochody elektryczne w Polsce powinny być zasilane wyłącznie energią odnawialną z OZE .
Goldteam
Jesteśmy kierowcami zawodowymi i pracujemy w transporcie międzynarodowym. W wolnym czasie lubimy sobie majsterkować. W chwili obecnej tworzymy elektrownie wiatrową.

MEWA Team
Inżynierowie z pasją. W codziennej pracy zajmujemy się rozwiązywaniem problemów inżynierskich i badaniami w bardzo zróżnicowanych obszarach – od górnictwa, przez małą i dużą mechanizację, po rozwiązania IT. W naszym interdyscyplinarnym zespole mamy elektryka, mechanika, konstruktorów, obliczeniowców oraz człowieka z pomysłem, który zainicjował projekt – Michała Szelka. Wiedza i doświadczenie w projektowaniu rozwiązań dla odbiorców z różnych dziedzin przemysłu pozwala spojrzeć nam na zagadnienie konkursowe kompleksowo, bez skupiania się na ograniczeniach.

Wind1
Cechy istotne zespołu to m.in. ponad dekada doświadczeń w grantach i projektach optymalizacji turbin wiatrowych z wykorzystaniem najnowszych metod, badaniach technologicznych i ochronie IP. Dla Wielkiego Wyzwania NCBiR wdrażamy najkorzystniejsze unowocześnienia do sprawnych w skali określonej w konkursie technologii. Wykorzystanie koronujących nasze dotychczasowe doświadczenia rozwiązań i dokonanie w obecnym stadium pomyślnej weryfikacji przewag konkurencyjnych pozwala nam mieć nadzieję, że pod koniec ścieżki rozwoju w konkursie Wind1 to nie będzie turbina wyróżniająca się wyłącznie wyglądem. Mamy wystarczająco powodów by marzyć - i dążyć, by po prawidłowym rozwoju produkt stał się "one small step for man, one giant leap for personal renewables".

Żeglarze
Nasz zespół sklada się z dwóch osób. Uprawiamy żeglarstwo, zajmujemy się konstruowaniem i produkcją innowacyjnych łodzi, w tym żaglowych.
Obaj jesteśmy kapitanami jachtowymi, instruktorami żeglarstwa Jeden z nas ma wykształcenie techniczne o profilu elektrycznym, drugi mechaniczne.

Bociek PNJPPN
Drużyna Bociek PNJPPN to trzyosobowa grupa zainspirowana pomysłami Piotra Niedziołko, mieszkańca Podlasia, pszczelarza z nieskażonych nadbużańskich terenów, pasjonata ekologicznych rozwiązań w gospodarstwie przydomowym. Wsparciem dla Piotra jest Jarosław Płatek, miłośnik wędkarstwa na co dzień stosujący wiele ekologicznych rozwiązań w prowadzonej przez siebie firmie gastronomicznej oraz 9-letni syn Piotra, bacznie obserwujący poczynania taty, chętnie uczestniczący w pracach nad naszym projektem.

Wind Racing
Jesteśmy grupą pasjonatów motoryzacji, dla której pierwszorzędnym celem jest przyczynienie się do rozwoju elektromobilności w Polsce i na świecie. W ramach naszej działalności w zespole PolSl Racing byliśmy współtwórcami bolidów wyścigowych, biorących udział w serii zawodów studenckich Formuła Student, realizowanych na całym świecie. Nasze pierwsze sukcesy w zawodach Formuła Student przyczyniły się do dynamicznego rozwoju projektu, którego efektem było stworzenie motocykla elektrycznego "Elektra", którym odnieśliśmy swój pierwszy sukces, zwyciężając w zawodach crossowych motocykli elektrycznych, prestiżowej serii SmartMotoChallenge we Wrocławiu w 2018 r. W ramach pracy przy rozwoju elektromobilności stworzono koncepcję wiatraka elektrycznego kompatybilnego z motocyklem elektrycznym.

POLDOM InEn
Paweł Wieczorek - wynalazca, eksperymentator, pasjonat..., niestrudzony producent ulepszeń...
Innowacyjne Energie tym się zajmuję...
"Niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilkę poczekać"
Wykonujemy niemożliwe rzeczy dla chcących je używać, stwarzamy produkty niedostępne na rynku, ulepszamy ŚWIAT
Posiadamy własnej produkcji wiatrak z rozwiązaniami chronionymi przez UP, jak również prądnicę z praktycznie zerowym momentem zaczepowym.
Od kilku lat zajmujemy się udoskonalaniem samochodów elektrycznych zwiększając zasięg i skracając czas ładowania.
Produkujemy małe magazyny energi do indywidualnych potrzeb.
cd nastąpi ;-)

ZEFIR 2020
Jesteśmy zespołem pasjonatów techniki, inżynierów, konstruktorów, menagerów i naukowców z ponad 20-sto letnim stażem.
Mecenasem i zarazem pomysłodawcą projektu budowy indywidualnej turbiny wiatrowej jest mgr inż. Dawid Biernat przedsiębiorca prowadzący działalność pod marką DEJW.
Łączymy branże: elektrotechnologii, IT, inżynierii środowiska, logistyki oraz szeroko pojętej elektomobilności.
Myślimy twórczo, perspektywicznie, globalnie..
Naszym mottem w projekcie jest:
"ZEFIR - siła napędowa przyszłości"
a w przyszłości..
p.s TESLA napędza samochody.. ZEFIR niech da energię TESLI :)

Wind Busters
Konstruktor-wynalazca, który nie lubi utartych rozwiązań chce przedstawić Tobie projekt turbiny innej niż wszystkie. Projekt, który z pewnością zadziwi swoim pięknem, myślą techniczną i tym co najważniejsze – użytecznością!

Contissi
contissi.com Najlepiej opisuja nas nasze zgloszenia patentowe i projekty, ktore mozna znalezc na UPRP i google patents.

RucioTEAM
Od zawsze fascynował mnie temat odnawialnych źródeł energii. Teraz jestem na emeryturze i mogę poświęcić się swojej pasji

The boyz
Paweł Michoński, Oskar Aleksandrowicz i Kacper Strzałka – trójka uczniów ze Słupska (woj. Pomorskie), którzy postanowili wziąć udział w Wielkim Wyzwaniu. Ich celem jest stworzenie możliwie najniższym kosztem przydomowej elektrowni wiatrowej. Uważają, iż energia odnawialna jest jedną z najważniejszych, a za razem najmniej rozwijanych dziedzin współczesnego świata.

Szczecin SQUAD
Wywodzimy się z dwóch kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Koła te to: Akademickie Koło SEP oraz Student Branch IEEE. Jesteśmy pasjonatami nowych technologii. Dotychczas udało nam się zrealizować projekt pn. „Hulajnoga Elektryczna”, w którym zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy autorski silnik elektryczny, a także opracowaliśmy i zbudowaliśmy układ zasilania i sterowania tego silnika. Obecnie, równolegle z projektem elektrowni wiatrowej, rozpoczęliśmy projekt „Motocykl elektryczny”. Nasz zespół tworzą (alfabetycznie): Krzysztof Baradziej, Kamil Cierzniewski, Michał Cichowicz, Jakub Ciuruś, Adam Kamiński, Szymon Pacholski, Paweł Prajzendanc, Rafał Pstrokoński, Marcin Wardach i Mikołaj Wiszniewski.

Green wings
Witamy.Ja i kolega Dominik jesteśmy studentami czwartego roku Mechaniki i Budowy Maszyn.Jedną z naszych pasji są turbiny wiatrowe i chęć "złapania" energi wiatru. Będziemy bronić inżyniera własnie naszą turbiną wiatrową bo chcemy pokazać że wykorzystywanie energi wiatru poprzez turbiny to potęciał, który trzeba wykorzystywać do produkcji energi elektrycznej.

PoDwiatr
Tworzę jednoosobową drużynę zmagającą się z problemami technicznymi na co dzień. Efektywne wykorzystanie energi wiatru w szczytnym celu to szansa na zmierzenie się z kolejnym fajnym wyzwaniem.

Crazy Designers
Grupa kilku osób, w tym znajdzie się jakiś konstruktor nawet... Robimy i projektujemy różne urządzenia, myśleliśmy już wcześniej o modułach generujących energię ze źródeł niekonwencjonalnych. Wyzwania to nasza specjalność ;)

Piotr Biedrzycki
Jestem mieszkańcem Ursusa. Wzrastałem przy polskiej fabryce traktorów. Pomimo upływu prawie 40 lat twki mi mocno w pamięci dziecięca wycieczka na linię produkcyjną silników C-330, które do dni dzisiejszych pyrkolą na polskich polach. Jestem pasjonatem nowatorskich rozwiązań technicznych. Cicho produkowana energia elektryczna z wiatru i Słońca, a potem wydajna produkcja wodoru i bezpieczne jego gromadzenie to przyszłość - daj Boże i moja - bez toksycznych spalin, smogu, bez plam ropy naftowej na brzegach mórz i oceanów. Dziękuję, że będę mógł pokazać mój pomysł. Bardzo, bardzo jestem ciekawy co wymyślili inni uczestnicy. Wielkie WOW, dla twórcy tego konkursu.

Krzysztof&Paweł
Nasz zespół tworzą dwie osoby, które od lat zajmują się przydomowymi elektrowniami wiatrowymi. Jako pasjonaci posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie efektywnego wykorzystywania energii wiatru, jej przetwarzania wraz z magazynowaniem oraz wykorzystaniem w najbardziej wydajny sposób.

Pionowe Siłownie Wiatrowe Piskorza
Rozwiązanie segmentowych turbin wiatrowych jest rozwijane od przeszło 10 lat i uzyskało ochronę patentową w kilkudziesięcu krajach świata. Jest to rodzinne przedsięwzięcie Waldemara, Tomasza i Ireneusz Piskorz przy udziale grupy Partnerów z Polski i zagranicy.

Team PatMax
Team PatMax to zespół 3 ambitnych studentów.
Jesteśmy pasjonatami nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Wiemy jak ważne jest zapotrzebowanie na energię elektryczną z źródeł odnawialnych, więc mamy pomysł na innowacyjną technologię przetwarzania energii wiatrowej na energię elektryczną.

Projekt Zefirus
Cześć, nasza drużyna składa sięz dwóch osób. Pochodzimy ze Śląska. Mieszkamy w małym mieście Imielin, zdominowanym przede wszystkim domkami jednorodzinnymi z przynależną przestrzenią zieloną. Adrian studiuje mechnikę na Politechnice Śląskiej. Ja, Marek jestem absolwentem kieruku elektronicznego tej samej politechniki. Na co dzień pracuję na elektroniką samochodową w branży automotive. Wspólnymi siłami spróbujemy rozgryźć temat małej przydomowej elektrowni wiatrowej.

DAB
mgr Dorota KACZMAREK
- Uniwersytet w Kolonii – Niemcy - Marketing i zarządzanie;
Akademia Morska – Polska - Finanse i ekonomia;
- Konstruktor, wynalazca;
- Hobby - maratony, góry.
por. pil. mgr inż. Artur HAJA
- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych - specjalizacja pilot śmigłowca.
Uzyskał stopień podporucznika oraz tytuł „Honorowego Rektora Komendanta”;
- Konstruktor, wynalazca;
- Hobby: lotnictwo i kosmonautyka, elektromobilność.
mgr inż. Bartosz DZIERBICKI
- Politechnika Gdańska - Wydział Elektryczny - Specjalista konstrukcji elektrycznych i mechanicznych;
- Posiada niezbędne doświadczenie zawodowe i certyfikaty, pozwalające na samodzielne konstruowanie małych elektrowni wiatrowych;
- Współpracował między innymi z GE, PETROJET;
- Konstruktor, wynalazca
- Hobby: wyczynowe radiomodele.

Konstrubowski
Jesteśmy biurem konstrukcyjnym ze sporym doświadczeniem w symulacjach inżynierskich, w tym w obliczeniach w dziedzinie mechaniki płynów. Dodatkowo, jeden z członku zespołu jako doktorant Politechniki Poznańskiej posiada dwie publikacje na temat wirników turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu. Biuro składa się z 6 inżynierów mechaników, do tego zadania oddelegujemy 3 osobowy zespół: jeden konstruktor oraz dwóch inżynierów symualacji mechanicznych.

Smart Designers
Duet doświadczonych innowatorów z obszarów mechaniki precyzyjnej, optyki, robotyki mobilnej i geodezji z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz nietuzinkowymi pomysłami na innowacje, a także zafascynowany wyzwaniami energetyki odnawialnej. Prace są wspierane zasobami merytorycznymi i finansowymi sponsora czyli firmy Designers Sp. z o.o. z Warszawy. Zespół mieszka i tworzy głównie w okolicach Grodziska Mazowieckiego oraz Warszawy.
Adam Kozak / Andrzej Jagura

WIN-D
Jestem samodzielnym uczestnikiem. Projektuję, tworzę, miewam wizje. Lubię wyzwania, idę w zaparte, zdarza mi się zdobywać nagrody. Startuję w konkursie, bo wierzę w potencjał i skuteczność mojego rozwiązania.

Wyspa
Pełny i ostateczny skład zespołu będzie podany we właściwym czasie, przewidzianym regulaminem. Na dzień dzisiejszy, trzon zespołu stanowią:
1. Kapitan (Józef Ratajczak), doświadczony rzeglarz z praktyką pływania "na wiatr".
2. Szkutnik (Michał), doświadczony budowniczy łodzi i innych konstrukcji z wykorzystaniem m.in. laminatów szklano - epoksydowych
3. Elektryk (Tomasz), dyplomowany technik-elektryk z szeregiem niezbędnych certyfikatów i uprawnień zawodowych

wiatr plus
wiatr plus
Drużyna, póki co jednoosobowa
Wyzwanie: ekologia, klimat, zdrowe powietrze, woda itp. to nie tylko nowoczesne rozwiązania czystej energii, zrównoważone budownictwo, ale również przedłużanie użyteczności wytworzonych przez człowieka dóbr, lub pozostałych po tych dobrach materiałów.
Ślad węglowy pozostawiają wszelkie produkty i sam człowiek.
Moja dewiza: zanim pojedziesz do marketu technicznego po potrzebny gadżet, rozejrzyj się dookoła siebie i zastosuj to co jest dostępne pod ręką.
Satysfakcja z zastosowania odpadu czekającego na śmietnik gwarantowana.Pasja tworzenia z niczego jest budująca bo tworzenie upodabnia nas do Stwórcy a nie do papugi.
Dlatego w moim rozwiązaniu używam tego co jest w bliskim zasięgu.
Zapraszam na bloga „zrób sobie wiatrak”. …
Henryk - obywatel.pl1@wp.pl

WiatroŁapacze
Nasz zespół tworzy trzech inżynierów. Interesuje nas wykorzystanie ogólnie znanych pomysłów w nowoczesnym wydaniu przy użyciu dostępnych nam technologii. Chcemy zmieniać świat, aby nasze dzieci i wnuki mogły bezpiecznie żyć bez smogu oraz zanieczyszczeń ziemi, powietrza, mórz i oceanów. Docelowo do budowy naszej turbiny chcielibyśmy wykorzystać jak najwięcej materiałów pochodzących z recyklingu. Nasz zespół tworzą (alfabetycznie): Bartosz Kuberka, Wojciech Kuberka, Korneliusz Sierpowski.

MIGS
Witam
Hobbistycznie zajmuje się różnymi dziwnymi rzeczami. Jednym z pomysłów bylo skonstruowanie przydomowej elektrowni wiatrowej.

Kma
Nasz zespól aktualnie się krystalizuje ,jest mieszanką młodości rutyny , płci żeńskiej i męskiej , różnych zawodów , każdy wypełnia swoja część zdania z pełnym zaangażowaniem. Każdy z nas jest ważny , każdy z nas ma dobre ale i złe dni . – ale wie ,że może liczyć na pozostałych członków zespołu- . nawzajem się wspierając . Jesteśmy umówieni ,że każdy pracuje nad swoją częścią w całości na pełnych obrotach, nie obraża się jak koledzy coś tam krytykują , raczej szuka błędu czy źle przyjętego założenia . Każdy gdy na sukces czy nie ma błędu z wątpliwościami dzieli się z resztą zespołu. Każdy operuje kilkoma specjalnościami zawodowymi przez co istnieje możliwość wzajemnego zastępstwa czy wypełniania luk w przypadkach nadzwyczajnych swoich kolegów. Taki jest nasz zespól ,.

Ekohelix
Pasjonaci projektowania i elektryczności. Działający w branży od wielu lat. Znający realia budynków, warunków techniczno-prawnych i instalacyjnych.

Dariusz Pawlik
Tworzę jednoosobową drużynę. Dlaczego sam ? Przecież w zespole jest siła !
Powód pewnie nie jest jeden. Te, o których wiem, to między innymi;
* brak wolnego czasu dla siebie oraz
* brak kontaktu z ludźmi którzy lubią tworzyć.
Elektronika, to moja pasja. Generowanie taniego prądu od lat "chodzi mi po głowie".
Los chciał, że zmiana miejsca zamieszkania i pracy
spowodowało ożywienie się potrzeby (matki wynalazków) taniego ogrzewania.
Tutaj czlowiek z bloków nie umie znaleźć dobrego pieca na paliwa stałe.
Wszystkie konstrukcje wadliwe ? Czas było rękawy zakasać.
Piec grzeje,z komina tylko para wodna się wydobywa a katalizatora nie potrzebuje.
Chciałbym teraz zdążyć zbudować generator w/g projektu, który od dawna mam w głowie.

Róża Wiatrów
Rodzeństwo o niekonwencjonalnych pomysłach - razem zrewolucjonizujemy Polskie oblicze energii odnawialnej.
