Nasze drużyny i ich projekty


MarekSacharczuk

a

Więcej
Panel Wiatrowy

Naszym celem jest stworzenie następnej generacji lądowych turbin wiatrowych, wykraczającej poza obecnie znane technologie wytwarzania energii z wiatru. Panel wiatrowy to wysoce skalowalny system turbin, który efektywnie wytwarza energię elektryczną z dominujących w Europie wiatrów o niskiej prędkości, w niemal każdym miejscu - zarówno w obszarze zurbanizowanym jak i pozamiejskim - przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na krajobraz i środowisko naturalne. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, produkt ma przyczynić się do decentralizacji sieci energetycznej, przyspieszenia elektryfikacji transportu drogowego i redukcji smogu w miastach. Projekt współtworzy trzech specjalistów z doświadczeniem w branży energetycznej, HVAC, IT oraz bankowości inwestycyjnej.

Więcej
Paweł Pl

Witam serdecznie.

Jestem pasjonatem energii odnawialnej , czystej - ekologicznej  energii z przyrody ... - od dziecka .. ;) 

Od 10 lat pracuje nad skonstruowaniem przydomowej mini turbiny wiatrowej - wiatraka . 

Postawiłem sobie za cel, aby zaprojektować i zrobić - małą turbine wiatrową , która będzie wytwarzała energie przy minimalnym wietrze - m/s. 

Przeprowadziłem wiele prób i doświadczeń  i udało mi sie osiągnąć  postawiony cel. 

Obecneie , cały czas pracuje  , aby uzyskać lepsze rezultaty i osiągi.
Skonstruowałem i wykonałem generator ... który ma większą sprawność  w porównaniu do większości  generatorów i prądnic  dostępnych na komercyjnym rynku ... ;)

Więcej  info poniżej.. ;)

 

Więcej
Eco Czarny

Witam serdecznie! Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej oraz Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. Od ponad 5 lat buduję i współtworzę turbiny wiatrowe małej mocy do 20kW. Od dziecka marzyłem nad stworzeniem idealnej turbiny wiatrowej do zastosowań przydomowych jak i dla terenów zurbanizowanych. Pasję i potencjał który wkładam już od kilku lat chciałbym wykorzystać do osiągnięcia jeszcze większej wydajności oraz optymalizacji kosztów związanych z zakupem turbin, przez co produkt stałby się chociaż w pewnym wymiarze konkurencyjny z układami fotowoltaicznymi szczególnie zimą. 

Więcej
PJWteam

Jesteśmy, trzy osobowym zespołem interesujemy się technologią, ekologią oraz energią odnawialną. Każdy z nas na co dzień zajmuje się czymś innym, wspólne zainteresowanie i cel mobilizuje nas do stworzenia czegoś oryginalnego i pomocnego dla naszej planety. Wiemy, jak ważne jest dbanie o środowisko w dzisiejszych czasach, dlatego naszym celem jest stworzenie turbiny wiatrowej, odpowiedniej do warunków naszego klimatu oraz dostępnej dla każdego gospodarstwa domowego.

 

Więcej
Windforce

Pasjonat energii odnawialnej

Więcej
seew Super Efektywna Elektrownia Wiatrowa

Nasz zespół będzie składał się z inżynierów - projektantów, elektrotechników, elektroników, elektryków, instalatorów i entuzjastów o różnych profilach.

Więcej
Eko-Energia

Studenckie Koło Naukowe z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Więcej
Akfe

Nasza drużyna składa się ze specjalistów z różnych dziedzin techniki m.in. materiałów kompozytowych, lotnictwa, elektrotechniki oraz pasjonatów ekologii .

Więcej
Filip_Kruszewski

Tematem energetyki niekonwencjonalnej zajmuję się od kilku lat. W zakresie zainteresowań zanalazła się zarówo energia odnawialna wiatrowa jak i systemy kogeneracyjne dla istniejących instalacji wytwarzania energii. Na przestrzeni lat powstało wiele pomysłów oraz kilka projektów. Obecne Wielkie Wyzwanie jest odpowiednim przyczynkiem do wdrożenia projektu w dalsze fazy rozwoju.

Więcej
MAGNETYZM-

Uwazam, ze wiatrak nie wytwarza pola magnetycznego. Przyczyna wytwarzania jest blad w konstrukcji wiatraka. Wirnik i elektromagnesy nie moga byc w jednej osi ze skrzydlami wiatraka.

Więcej
GWT

opis w budowie... :)

Więcej
ZEFIREK

Drużyna ZEFIREK została utworzona przez jej Lidera Ireneusza Jarząbka. Drużynę tworzą również: Marcin Jarząbek i Paweł Działowski. W trakcie realizacji prac planujemy powiększanie drużyny o inne osoby zainteresowane współpracą.

Ireneusz Jarząbek jest wynalazcą opatentowanego generatora energii elektrycznej o bardzo wysokiej sprawności, który idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowej elektrowni wiatrowej. Wymyślił i zaprojektował również innowacyjną konstrukcję turbiny wiatrowej, która jest dedykowana dla małych i średnich prędkości wiatru.

Marcin Jarząbek, syn lidera, bierze aktywny udział w pracach technicznych i organizacyjnych dotyczących konkursu.

Paweł Działowski zajmuje się pracami inżynierskimi, w tym symulacją komputerową i wydrukami 3D projektowanych elementów urządzeń.

Więcej
Samotny

Od zawsze jestem sam z moimi pomysłami. Nie mam wsparcia kolegów, nie ma mnie kto pokierować, więc pozostaje mi tylko spróbować szczęścia w takich konkursach. Moim atutem jest fantazja i kreatywność, praktycznie 90% moich "cichych" pomysłów po jakimś czasie zostaje wprowadzonych w życie przez kogoś innego. Może tym razem ja dostanę szansę?

Więcej
Go4 Tech

Posiadam doświadczenie w realizowaniu nowych wdrożeń, nietypowych rozwiązań, innowacji technicznych.

Więcej
Manowcy

Student ostatniego roku

Więcej
Zespół budowy urządzeń energii wiatrowej ASEL

Andrzej Szymański. Jestem liderem drużyny. Posiadam wykształcenie elektromechaniczne i elektroniczne. Pracę rozpoczołem od naprawy sprzętu elektroakustycznego i elektronicznego. Później pracowałe jako konstruktor sprawdzarek do zegarków . Produkowałem prostowniki do ładowania akumulatorów samochodowych. Obecnie prowadzę firmę handlową i opracowuje małe generatory wiatrowe. Współpracuje z Waldkiem Węgrzynowskim od około 10 lat, z którym produkowaliśmy wykrywacze metali oraz różnyvh innych rzeczy. W zespole jest także Piotr Filipowicz, który zajmuje się głównie informatyką i programowaniem układów elektronicznych. Rozmawiam jeszcze o współpracy z innymi bardzo perspektywicznymi osobami

Więcej
FOCUS

Jesteśmy zespołem dwóch braci, który lubią wyzwania. Nasze funkcjonowanie opieramy na wiedzy, doświadczeniu a przede wszystkim na wzajemnej lojalności i uczciwości. Ciągle się doskonalimy poprzez studiowanie literatury i bieżących wyników badań naukowych. Temat najefektywniejszego przetwarzania energii wiatru na energię użyteczną człowiekowi fascynuje nas od dawna, dlatego patrzymy na organizowany przez Państwa konkurs jako na super okazję do skonstruowania nowatorskiego urządzenia.

Więcej
DTD

Bracia - elektronik i mechanik.

Więcej
Polonez2

Nazwa "Wielkie Wyzwanie" doskonale oddaje sens konkursu w którym poważny organizaętor wyznacza uczestnikom ambitne zadanie, oferując zarazem zwycięzcy sowitą nagrodę. Przez całe życie zawodowe zajmowałem się innowacjami, rozumianymi jako wdrażanie opracowanych wynalazków. 
Wiem więc, że najważniejszy w konkursie jest jego cel; postęp w pozyskiwaniu przyjaznej przyrodzie energii. Nagroda jest zachętą, mającą zainteresować możliwie szeroki krąg innowatorów, by spośród wielu, wypromować te najefektywniejsze rozwiązania. 
Nie jestem specjalistą od aerodynamiki, a moja wiedza o pozyskiwaniu energii wiatru ogranicza się do kursów żeglarskich i późniejszej praktyki. Wystarczyło mi to jednak do stwierdzenia, że istnieje możliwość podniesienia sprawności aerodynamicznej turbin o pionowej osi obrotu. 

Więcej
OSTAVIND

Trzeba spróbować.

Więcej
MirMar

Elektrycy z Siedlec.

Więcej
Studenckie Koło Magazynowania Energii

Reprezentujemy drużynę Studenckiego Koła Magazynowania Energii, działąjącego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Więcej
Wind_Power

Bez energii ani rusz!

Każdego dnia korzystamy z energii, nie zastanawiając się skąd ona pochodzi.

Nieodnawialne źródła energii wkrótce się wyczerpią i co dalej…?

W odpowiedzi na potrzeby ludzkości, zainspirowany moim tatą postanowiłem poszerzyć wiedzę o odnawianych źródłach energii. Zafascynowani mechanizmem działania, aerodynamiką turbin wiatrowych skonstruowaliśmy naszą hand-made turbinę wiatrową, której energię wykorzystujemy do dziś w naszym gospodarstwie domowym.

Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej, pozyskaną wiedzę, doświadczenie pragnę wykorzystać w celu budowy nowej turbiny wiatrowej.

Uczestnictwo w Państwa konkursie umożliwi nam budowę turbiny wiatrowej, której siła zaspokoi potrzeby wielu z nas, abyśmy my i kolejne pokolenia mogli żyć bezpiecznie w czystym środowisku. 

Więcej
Pasat

Ujarzmienie  energii odnawialnej, tak aby służyła człowiekowi,  to cel który jest do osiągnięcia i my to potrafimy.

Więcej
KajKaj

Jesteśmy dwójką studentów politechnik, a wolnym czasie od zawsze budowaliśmy własne prototypy rozmaitych urządzeń. Teraz przyszła kolej na wiatrak.

Więcej
Ventum Ogorzeliny

Jesteśmy zespołem dwuosobowym,  Każdy z nas prowadzi własna działalność gospodarcza w branżach pokrewnych, sprzyjajacych powstaniu tytułowej turbiny wiatrowej.

Więcej
PGKR1 NIEPOTRZEBNE NIKOMU

Nazywam się Sawicki. Imię moje Jan. Miejsce zamieszkania okolice Wągrowca

Jestem na emeryturze W wolnej chwili której jest ciągle mało, zajmuję się nowymi i nieznanymi źródłami energii

Moim wynalazkiem jest zasilanie silników prądu zmiennego impulsami prądu stałego.

Z możliwością odzysku powstałego prądu w silnikach elektrycznych.

Napęd prądnic siłami grawitacji

Więcej
Piotr Marut

Do uzupełnienia

Więcej
UAVS HYDROGEN

UAVS HYDROGEN czerpie doświadczenia z firmy UAVS POLAND ,która została  została założona w maju 2010 r. w Krakowie, w celu produkcji bezzałogowego śmigłowca obserwacyjnego „Aquila” ( pierwszego w Polsce śmigłowca bezzałogowego który uzyskał certyfikacje U.L.C.) 

W 2018 UAVS POLAND rozpoczął prace nad innowacyjnym rodzajem napędu dla B.S.L. – napędwodorowy . Prace były prowadzone w ramach uzyskanego dofinansowania z NCBiR , Projekt pt.: „Zwiększenie czasu lotu bezzałogowego aparatu latającego (UAV) poprzez zastosowanie hybrydowego źródła energii” nr POIR.01.01.01-00-0682/17 realizowany w ramach działania 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw 

Więcej
Dyfuzor

Jestem fizykiem i entuzjastą ekologicznych źródeł energii. Od kilku lat eksperymentuję z turbinami i kolektorami słonecznymi różnych typów, do których wprowadzam liczne modyfikacje. Niektóre projekty realizuję indywidualnie a w innych wspiera mnie zespół ludzi, których cenię i mam do nich zaufanie.

Więcej
Gringo w kosmosie

Cześć. Jestem jednoosobowym teamem wspieranym na maxa przez najcudowniejszą Żonę. 

Więcej
Trąba Jerychońska

Profil założony z przezorności, żeby nie zapomnieć i nie minąć terminu rejestracji. Na razie trwa produkcja prototypu prototypu, żeby sprawdzić, czy prototyp prototypu będzie rokował na udany prototyp.

//Projektowanie elektroniki, automatyka, Białystok.

Więcej
wind worker

Mirosław Jankowski Architekt, Jacek Reszel przedsiębiorca

Więcej
WaterWind

WaterWind

Więcej
NewWindEnergy

W budowie

Więcej
Wiktor_Marzec

A

Więcej
Turbina_Pawlaka

Od niemal 40 lat zajmuję się rozwijaniem projektu Poprzecznej, Dwustopniowej Turbiny Przepływowej.

Obecnie jestem wspierany technicznie przez syna, Macieja Pawlaka i razem przygotowujemy na konkurs najnowszą wersję turbiny.

W internecie udostępniłem informacje na temat moich starszych innowacji: www.zdzislawpawlak.pl 

Jako indywidualny innowator, w tamtych czasach nie miałem siły przebicia.

Wcieliłem się w rolę Don Kichota w walce z wiatrakami, ale i obecnie dla indywidualnych wynalazców niewiele się poprawiło.

Obecnie staramy się równolegle rozwijać projekt Konwertera Energii Fal Morskich dedykowany na wybrzeża Europy Zachodniej.

Rozwijamy jeszcze inne innowacje: https://drive.google.com/drive/folders/1R2d7M5lJ41He7vbYsMjYVxIa9sekcGso

Zapraszamy do współpracy Inwestorów.

Więcej
łApacz Wiatru

Absolwent AGH na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Z zamiłowania elektronik hobbysta, zowodowo związany z rozijaniem oprogramowania.

Więcej
Energia wiatru

Jestem pasjonatem zielonej energii swój projekt rozpocząłem 10 lat temu wiele pomysłów projektów powstał prototyp około 4 lat temu z uwagi na brak finansów zaniechany i schowany do szuflady może teraz 

Więcej
Piotr Kurek

Drużyna jedno osobowa.

Prowadzę firmę projektowo wykonawczą. Posiadam doświadczenie w projektowaniu i budowie: maszyn, urządzeń technologicznych, a także instalacji pod nadzorem UDT; tworzenie dokumentacji projektowej, dokumentacji wykonawczej i po wykonawczej; 

Więcej
Chinook Team

Jesteśmy grupą entuzjastów energii odnawialnej oraz szerokiego wykorzystania energii wiatrowej.

Więcej
Drużyna Jerzego

Więcej wkrótce

Więcej
Robitech

Reprezentuje jednoosobowy zespół którym jest kontruktorem z zamiłownia

Więcej
AirGenerator

Zajmujemy się przydomowymi elektrowniami wiatrowymi od 2008 roku. Nasze hasło: ”kręci mnie wiatr…” jest rozpoznawalne w Polsce. Mamy doświadczenie, jeżeli chodzi o pionowe jak i poziome elektrownia wiatrowe.

Więcej
WINDWHEEL

Cześć. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów OZE.

Mariusz.Jestem inżynierem i entuzjastą energii odnawialnej niezależnie od postaci. Tworzę jednnosobowy zespół wsparty nieformalnie przez osoby podzielające zainteresowania odnawialnymi źródłami energii oraz możliwością zaprezentowania krajowego rozwiązania MEW. Wielkie Wyzwanie to szansa dla rodzimej myśli technicznej i konstruktorów. Moim celem jest zaprezentowanie kompaktowego rozwiązania turbiny wiatrowej z autorskimi modyfikacjami. Mam nadzieję na szybkie przedstawienie efektów prac nad własnym wiatrakiem.

Pozdrawiam współuczestników i fanów OZE.

 

Więcej
BIGI

Naszym celem jest wykonanie najlepszej turbiny wiatrowej.

Więcej
Jakub Przybyła – Home wind turbines

mgr inż. Jakub Przybyła, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Ochrony Środowiska i Energetyki, kierunek Mechanika i budowa maszyn (2000).

Więcej
All winds

Witamy wszystkich.

Jesteśmy drużyną, która postanowiła się włączyć do rywalizacji w tym konkursie. Od wielu lat zajmuje się problematyką OZE, ze szczególnym uwzględnieniem silników wiatrowych oraz generatorami ciepła, które energie tak pozyskana wykorzystają.. Zespół skałada się z grupy zaprzyjaźnionych osób, fascynatorów energetyki odnawialnej. Przydomowe turbiny wiatrowe o małych mocach to spore wyzwanie niemniej strategiczne z punktu widzenia ekologii. Chcemy wygrać ten konkurs.

Więcej
4ha

Interesuję się wolną energetyką i chcę wdrażać nowe technologie w tym zakresie.

Więcej
Blackbird 1969

Witam,

Nazywam się Ernest Treywasz, urodziłem się mieszkam i pracuję w Warszawie, jestem wynalazcą z ośmioma (jak do tej pory) złożonymi wnioskami patentowymi, z których trzy obrodziły już patentami. Mój "zespół" jest na razie bardzo skromny, bo zaledwie jednoosobowy (ale jest za to bardzo spójny ;)))))

Pozdrawiam wszystkich współzawodników, to wielki honor i przyjemność brać udział w zawodach z tak doborową konkurencją ;) 

Więcej
AGH ECOnstruction

Jako AGH ECOnstruction jesteśmy zespołem naukowców-pasjonatów pracujących, uczących się i aktywnie działających na wielu płaszczyznach przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Nasz zespół skupia specjalistów różnych dziedzin: automatyki i robotyki, mechaniki, drgań jak również systemów energetycznych oraz ochrony środowiska. Jako AGH ECOnstruction chcemy wpłynąć na przyszłość i otoczenie poprzez zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku wykorzystując naszą wiedzę, umiejętności i świeże spojrzenie. Funkcjonowanie w dynamicznie zmieniającym się środowisku znacząco wpływa zarówno na potrzeby życia codziennego. Koniecznym jest wdrażanie nowych i nieinwazyjnych rozwiązań chroniących środowisko naturalne i pozwalające żyć w zgodzie z naturą

 

Więcej
NA5 WIATRÓW

Nazywam się Daniel Makowski, mam 45 lat, z wyksztalcenia jestem Mgr Inż. Inżynierii Materiałowej. Organizowany przez państwa konkurs zmotywował mnie do zrealizowania przedsięwzięcie, które odkładałem ciągle w czasie.

Więcej
WindCraft

WindCraft jest drużyną dwuosobową realizującą projekt przydomowego turbozespołu witarowego pracującego w systemie off-grid. Koncepcja i projekt małej przydomowej elektrowni wiatrowej powstał na początku 2018 roku. Drużynę WindCraft reprezentują dwie osoby: Ireneusz Włudarczyk i Artur Włudarczyk. Liderem zespołu jest Artur Włudarczyk. Pierwsza przydomowa elektrownia powstała w 2010 roku dla celów grzewczych CWU. WindCraft ma również na swoim koncie rozwiązania dedykowane dla przydomowych elektrowni wiatrowych.

Więcej
Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej jest jedną z najstarszych i najprężniej działających organizacji przy Politechnice Warszawskiej. Istnieje nieprzerwanie od 1966 roku zrzeszając najambitniejszych i najzdolniejszych studentów, którzy pragną rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę oraz zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej energetyki i techniki cieplnej.

Członkowie Koła realizując założenia statutowe KNE uczestniczą w wielu seminariach, sympozjach i konferencjach, organizują obozy naukowe oraz seminaria połączone z wyjazdami do nowoczesnych zakładów energetycznych, a także biorą udział w pracach naukowo-badawczych Instytutu Techniki Cieplnej.

 

 

Więcej
Energia

Niektóre osoby mogą być mądrzy, silni albo mądrzy i silni

Więcej
IGNET

Drużyna ojca i syna, związana w dużym stopniu z budownictwem, stosująca mechanizacje i usprawnienia przy robotach budowlanych, mająca kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie energii odnawialnej.

Więcej
SYLWAN

Jestem garażowym amatorem.

Turbinami wiatrowymi zainteresowałem się w 2005 roku. Uczyłem się, rysowałem, projektowałem.

Zbudowałem swoją pierwszą turbinę. Później drugą. " Rozwaliłem ją" ( czytaj - uległa zniszczeniu ) podczas huraganu "Ksawery". Turbina o mocy nominalnej ok. 10 kW przy prędkości 12m/s oddawała przy mocnych podmuchach do 50 kW. Niestety nie dała się już zatrzymać. O dziwo wytzymała 4 godziny i dopiero "odleciały " 3 łopaty z 8.

Piękne kosztowne doświadczenie.

Trzecia turbina ( ta na zdjęciu ), malutka 3 kW przy 12m/s już ma to czego brakło poprzedniej.

Czy czwarta z którą może wystartuje do Wielkiego Wyzwania będzie jeszcze lepsza - nie wiem.

Rodzina kiedy zbudowałem te turbiny i pokazywałem je na różnych imprezach była ze mnie dumna.

Teraz pozostał żal, że utopiłem w tym dużo pieniędzy i czasu.

Więcej
WETECS

System konwersji energii wiatru na energię elektryczną z turbiną wiatrową o wirniku poziomym poprzecznym.

Więcej
WindHunters

Witamy, mieszkamy w Nysie i jej okolicach (woj, opolskie). Nie jesteśmy zawodowo związani z branżą energetyki odnawialnej ale jesteśmy jej orędownikami i entuzjastami. Od wielu lat prowadzimy prace nad skonstruowaniem niewielkiej turbiny wiatrowej o wysokiej wydajności. Naszym celem jest uruchomienie produkcji urządzenia "made in Poland" o najwyższej jakości, które będziemy mogli zaoferować potencjalnym nabywcom w przystępnej, konkurencyjnej cenie. Chcemy wygrać konkurs co umożliwi nam zakończenie prac nad projektem i rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Więcej
AERO-TEAM

Aero-Team składa się z 3 osób pochodzących i aktualnie mieszkających w jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Polski. Zachwycające parki narodowe i krajobrazowe, rzeki, bagna i rozlewiska to główne atrakcje Podlasia. Do tego dochodzą malownicze miasta i urokliwe wsie z drewnianymi chatami, zabytkowymi kościołmi i cerkwiami. Ponadto jest to ziemia naznaczona wielokulturowością, miejsce dziewiczych krajobrazów i ciszy zapewniającej niezastąpiony odpoczynek,a także doskonały region do zobaczenia i poznania historii naszych  dziadków czy pradziadków. Częścią tej namacalnej historii są niewątpliwie licznie zachowane i odrestaurowane wiatraki - młyny wiatrowe. Jeden, co prawda nie istniejący już wiatrak, należał do pradziadka naszego Lidera - od którego wszystko się zaczęło.

Więcej
AGH-WIND HAWT

AGH-WIND HAWT to sekcja zespołu AGH-WIND. Naszym celem jest skonstruowanie kompaktowej innowacyjnej turbiny wiatrowej o osi poziomej do zastosowań indywidualnych.

Jak opisać zespół AGH-WIND?

Interdyscyplinarny, międzyuczelniany: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechnika Gdańska. Międzywydziałowy: członkowie 4 studenckich kół naukowych AGH: Ekospirit/WGiG, Mechaników Energetyków/WIMiR, Nabla/WEiP, Era Inżyniera/WIMiIP. 4 sekcje: Mechaniczna, CFD, Eksperymentalna, Media&Marketing. 4 opiekunów merytorycznych - naukowców z AGH wspieranych przez automatyków z PG.

Jak widać liczba 4 mocno się nas trzyma, to jak 4 wiatry z 4 stron świata. Naszą różą jest NADZIEJA, że wygramy milion i ujarzmimy wiatr.

Więcej
AGH-WIND VAWT

AGH-WIND VAWT to sekcja zespołu AGH-WIND zajmująca się skontruowaniem turbiny wiatrowej o osi pionowej. Naszym celem jest opracowanie niewielkiej kompaktowej przydomowej turbiny wiatrowej.

Kim jest AGH-WIND?

Zespół tworzą członkowie studenckich kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie:  Nabla (WEiP), Mechaników Energetyków (WIMiR), Ekospirit (WGiG) i Era Inżyniera (WIMiIP) oraz doktorantów i studentów innowatorów. Nasze grono wsparają naukowcy z AGH i automatycy z Politechniki Gdańskiej. Jesteśmy podzieleni na sekcje mechaniczną, CFD, eksperymentalną, Media&Marketing.

Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy biorąc udział w zespole AGH-WIND VAWT chcą się nauczyć jak rozwiązywać złożone problemy konstrukcyjne, wspólnie działać, a przy tym dobrze bawić ….i przy okazji zgarnąć MILION :)!

 

Więcej
MMB TEAM

Jesteśmy zespołem zajmującym się projektowaniem układów elektronicznych i sterowaniem urządzeniami energoelektronicznymi i napędowymi. Od kilku lat udoskonalamy elektrownię wiatrową. Ostatnio zmieniany technikę przetwarzania energii i konstruujemy przekształtniki z tranzystorami  opartymi na węgliku krzemu.Jesteśmy zespołem zajmującym się projektowaniem układów elektronicznych i sterowaniem urządzeniami energoelektronicznymi i napędowymi. Od kilku lat udoskonalamy elektrownię wiatrową. Ostatnio zmieniany technikę przetwarzania energii i konstruujemy przekształtniki z tranzystorami  opartymi na węgliku krzemu.

Więcej
Rotor

Dzień dobry. Jestem zwolennikiem energii odnawialnej. Występuję samodzielnie.

Więcej
Energy Blow

loading...

Więcej
solarprojekt

Firma Solarprojekt Construction Sp z o.o.  powstała w 2013roku. Zajmujemy sie projektowaniem i budową odnawialnych źrodeł energii

Więcej
Jurek

Drużyna jednoosobowa.

Jestem amatorem z pomysłem na prostą i tanią elektrownię wiatrową.

Więcej
UNISYSTEMY

Jesteśmy entuzjastami energii odnawialnej. Problem pozyskania energii z wiatru "chodził" nam po głowie parę lat. Ogłoszenie konkursu spowodowało przyśpieszenie realizacji naszej koncepcji. 

Więcej
Archetyp

Zespół pod przewodnictwem Grzegorza Sachse (architekt,  z dużym zainteresowaniem sprawami energii odnawialnej) . Pełny skład zespołu jest obecnie na etapie formowania.

Więcej
ENWIND

Mariusz Jeschke – CTO, dyplomowany inżynier budowy maszyn z 30-letnim doświadczeniem. Doświadczenie zdobywał współpracując z firmami i biurami projektowymi m.in. Hortex, Celma, Bremer Konstruktionsbüro, Svitmarie AG. Autor rozwiązań systemów zasilania awaryjnego i techniki napędowej, specjalista w zakresie efektywności energetycznej. Twórca technologii SOLHOTAIR.


Grzegorz Maciaszek - project menedżer z 18 letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych m.in. w HBO Polska i Deloitte. W ENWIND dba o sprawną realizację wszystkich projektów.
 
Krzysztof Szufa – młody inżynier. Pierwsze kroki w zawodzie zdobywał przy projekcie SOLHOTAIR, teraz zaangażowany w projekt ENWIND. 

Kinga Kossakowska - młoda inżynier. Zawodowo rozwijała się w firmie FAMET, teraz zaangażowana w projekt ENWIND.
 

Więcej
HussarWingTeam

Nazywam się Artur Wilk. Mieszkam w Rzeszowie. Działam zawodowo w branży ubezpieczeniowej - jako broker ubezpieczeniowy.

Jestem pasjonatem energetyki odnawialnej.

Więcej
Andrzej Domański

Aktualnie realizuję projekty :

 • generator biogazu z bioodpadów

 • blok oczyszczania biogazu.

 • agregat mikrokogeneracyjny na biomasę odpadową

 • innowacyjny silnik spalinowy

 • nowe maszyny elektryczne

 • moduły wiatrowe na budynkach

 • moduły wiatrowe na słupach

 • elektroniczny system zarządzania mikroźródłami OZE.

 • kolektor słoneczny

 • nowa technologia ORC

 • instalacje energetyczne na stałym napięciu

 • wykorzystanie odpadów do produkcji mikroźródeł OZE

 • pojazd hybrydowy na biomasę V2G

 • pojazd do montażu elektrowni wiatrowych

 • maszyna do produkcji pelletu i brykietów zasilana biomasą odpadową

 • system indywidualnego transportu PRT

 

Więcej
Bracia

Od dawna interesuje nas idea wykoarzystania odnawialnych źródeł energii, czy to do produkcji energii elektrycznej czy tez ciepła. Wykonaliśmy już w tym kierunku kilka projektów. Liczymy, że wzięcie udziału w tym wyzwaniu wraz z innymi uczestnikami o podobnych zainteresowaniach może być ciekawym przeżyciem i będziemy mogli się wiele nauczyć.

Więcej
Wacław Krawczuk

Jestem emerytem, mam na koncie budowe kilkanaście maszyn do przerobu drewna, maszyny pracują w firmie niezawodnie już kilkanaście lat, mają cechy nowatorskich rozwiązań a nawet jedna z nich uzyskała patent w urzędzie patentowym R.P. Zbudowałem też wiatrak który jest widoczny na moim logo.
 

Więcej
Sebastian Grus

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej, interesuję się konstrukcjami mechanicznymi i czystą energią.

Więcej
Robert Godzwon

Jestem inżynierem zarządzania procesami produkcyjnymi w przemyśle mechanicznym, ale moim konikiem jest wytwarzanie i  wykorzystanie energii w życiu i gospodarce  w powiązaniu z ekologią. Moim mottem jest hasło „Oszczędność energii – droga do ekologii”. Zrównoważone wytwarzanie i wykorzystanie energii powinno stać się głównym celem ekologicznego rozwoju gospodarki. Dobrym przykładem jest sprawność całego systemu energetycznego, który wynosi 20%-25% ( sprawność elektrowni węglowej 30%  minus starty na przesyle 5% minus energia niewykorzystana). Gdyby sprawność systemu energetycznego w Polsce podnieść o 10% to uniemożliwiłoby to zamkniecie dwóch elektrowni zawodowych w Polsce, a zarazem redukcję emisji CO2 i popiołów oraz emisji ciepła odpadowego.

Więcej
Ventus

Jesteśmy zespołem łączącym doświadczonych specjalistów z wszystkich dziedzin potrzebnych do zaprojektowania wydajnej turbiny wiatrowej. Znamy się na fizyce, (obliczenia wydajności), żeglarstwie (wykorzystanie siły wiatru), elektronice (sterowanie), konstrukcjach płatowych, montażu instalacji metalowych. łączymy doświadczenie w wielu dziedzinach z kreatywnością i innowacyjnością.

 

Więcej
UFO - Krab Experimental

Jestem konstruktorem amatorem, pasjonatem techniki, szczególnie lotnictwa. Mam 64 lata, z wykształcenia jestem technikiem automatykiem, ukończyłem również Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Ostatnio wykonywany zawód - doradca podatkowy.

Więcej
(C) 2019