Drużyna: UFO - Krab Experimental

O nas

Jestem konstruktorem amatorem, pasjonatem techniki, szczególnie lotnictwa. Mam 64 lata, z wykształcenia jestem technikiem automatykiem, ukończyłem również Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Ostatnio wykonywany zawód - doradca podatkowy.

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Istotą projektu jest budowa wiatraka o pionowej osi obrotu oraz budowie modułowej, składającego się z dwóch wirników Savoniusa osadzonych wprost na podłożu lub na dowolnej konstrukcji z odciągami linowymi. Przewidywana jest również wersja pływająca, która we współpracy z elektroniką (żyroskop) i pneumatyką, może być wykorzystywana na akwenach wodnych np. do oświetlania przystani.

Ze względu na postępującą od wielu lat suszę, zmienia się struktura upraw w rolnictwie, a niektóre obszary całkowicie 'wypadają' z produkcji rolnej. Długie okresy wysokich temperatur nagrzewają wodę w zbiornikach wodnych, a tym samym zmniejsza się natlenowanie wód stojących i podejmowanie się hodowli ryb w tych warunkach jest trudne, a być może niedługo okaże się niemożliwe. Zapewnienie dużej produktywności sadów wymaga zarówno dostarczania wody w okresach suszy jak i zamgławiania w okresach mrozów. Wszędzie tam możliwe jest zastosowanie elektowni o niskich parametrach mocy, tanich i dostępnych. Należy więc opracować typoszereg małych elektrowni o budowie modułowej obniżającej znacznie koszty ich wytworzenia. Mój pomysł zmierza właśnie w tym kierunku.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019