Drużyna: All winds

O nas

Witamy wszystkich.

Jesteśmy drużyną, która postanowiła się włączyć do rywalizacji w tym konkursie. Od wielu lat zajmuje się problematyką OZE, ze szczególnym uwzględnieniem silników wiatrowych oraz generatorami ciepła, które energie tak pozyskana wykorzystają.. Zespół skałada się z grupy zaprzyjaźnionych osób, fascynatorów energetyki odnawialnej. Przydomowe turbiny wiatrowe o małych mocach to spore wyzwanie niemniej strategiczne z punktu widzenia ekologii. Chcemy wygrać ten konkurs.

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Do realizacji zadania konkursowego chcemy wykorzystać projekt pionowej turbiny wiatrowej w zmiennej geometrii skrzydeł - opatentowanej w UP RP.

Od samego początku projektowi przyświecał cel  - stworzenie turbiny wiatrowej o małej mocy, do zastosowania w instalacjach przy domowych. Konstrukcja ma umożliwiać montaż i eksploatacje bez zezwoleń budowlanych (konstrukcja nie zakotwiczona w gruncie), prostej w obsłudze, stabilnej energetycznie. Cel został osiągnięty. Teraz zaprezentujemy pomniejszony model takiej turbiny (wiatrosiłowni).

 

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019