Drużyna: Wind Busters

O nas

PAWEŁ KUSTROŃ

technologia, konstrukcja, badania

-> efektywność turbiny

 

MILENA KUSTROŃ

marketing, administracja, finanse

-> minimalizacja kosztu, spójność wizerunku

 

Dwie osoby, dwa różne obszary działalności, ale jeden wspólny cel - stworzenie przydomowej turbiny wiatrowej, która odmieni polską energetykę wiatrową! Kompleksowość podejścia to to, co wyróżnia nas na tle innych pomysłów. Dzięki różnorodnemu zespołowi zadbaliśmy nie tylko o niesamowitą efektywność naszej turbiny, ale i o jej użyteczność dla przyszłych odbiorców oraz minimalizacje kosztów, aby była jak najlepiej dostępna i odpowiadała na szeroki problem ubóstwa energetycznego.

Już 15 października zaprezentujemy rozwiązanie, które łamie wszelkie streotypy!

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Nasz projekt to turbina autorska, zgłoszona do UPRP.

W fazie projektowania powstała analiza za pomocą komputerowych obliczeń dynamiki płynów. Po wykonaniu wielu modeli turbin wiatrowych w skali ok. 1,5:10 powstał projekt turbiny, który obecnie realizujemy.

Modelowa turbina pokazała pazur w dużym zakresie prędkości wiatru od 2,5m/s do 20m/s. W całym tym zakresie prędkości aerodynamika modelu pozwoliła przekroczyć 40% sprawności. Dzięki temu możemy przetworzyć na energie elektryczną 40% mocy niesionej przez wiatr. 

Turbina jest turbiną wolnoobrotową, co daje jej możliwość cichej pracy. Duży moment obrotowy powoduje jej dużą elastyczność w odbieraniu mocy.

Moc generowana przez pędnik jest przetwarzana na energie elektryczną za pomocą bezrdzeniowego generatora elektrycznego. Przy prędkości wiatru 2,5 m/s prototyp jest zdolny generować od 10 do 15 W mocy.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019