Drużyna: Wind Busters

O nas

Konstruktor-wynalazca, który nie lubi utartych rozwiązań chce przedstawić Tobie projekt turbiny innej niż wszystkie. Projekt, który z pewnością zadziwi swoim pięknem, myślą techniczną i tym co najważniejsze – użytecznością!

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Projekt turbiny, którą nazwałem „Samson”, jest turbiną autorską, zgłoszoną do UPRP.

W fazie projektowania powstała analiza za pomocą komputerowych obliczeń dynamiki płynów. Po wykonaniu wielu modeli turbin wiatrowych w skali ok. 1,5:10 powstał projekt turbiny, który obecnie realizuję.

Modelowa turbina pokazała pazur w dużym zakresie prędkości wiatru od 2,5m/s do 20m/s. W całym tym zakresie prędkości aerodynamika modelu pozwoliła przekroczyć 40% sprawności. Dzięki temu możemy przetworzyć na energie elektryczną 40% mocy niesionej przez wiatr. 

Turbina jest turbiną wolnoobrotową, co daje jej możliwość cichej pracy. Duży moment obrotowy powoduje jej dużą elastyczność w odbieraniu mocy.

Moc generowana przez pędnik jest przetwarzana na energie elektryczną za pomocą bezrdzeniowego generatora elektrycznego. Przy prędkości wiatru 2,5 m/s prototyp będzie generował od 10 do 15 W mocy.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019