Drużyna: Smart Designers

O nas

Duet doświadczonych innowatorów z obszarów mechaniki precyzyjnej, optyki, robotyki mobilnej i geodezji z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz nietuzinkowymi pomysłami na innowacje, a także zafascynowany wyzwaniami energetyki odnawialnej. Prace są wspierane zasobami merytorycznymi i finansowymi sponsora czyli firmy Designers Sp. z o.o. z Warszawy. Zespół mieszka i tworzy głównie w okolicach Grodziska Mazowieckiego oraz Warszawy.

Adam Kozak / Andrzej Jagura

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Idea domowej mini siłowni wiatrowej wykorzystuje empirycznie potwierdzony wzrost prędkości wiatru tuż przed kalenicą dachu co najmniej dwuspadowego, różnicę ciśnień pomiędzy stroną nawietrzną i zawietrzną występującą nad kalenicą typowego dachu, a także m.in. efekt Venturiego, Na kalenicy powstanie statyczny łapacz wiatrów z nieruchomymi kierownicami i filtrami, poziomą rurą zbiorczą oraz osłoną nawiązującą do pokrycia i stylu dachu. Następnie powietrze z kanału zbiorczego poziomego na kalenicy skręca pionowo w dół wzdłuż ściany i po drodze napotyka łopaty innowacyjnej turiny, a następnie z powrotem ulatuje do atmosfery szczelinami w obudowie. W tej konstrukcji łopaty turbiny ani żadne inne ruchome elementy nie są widoczne dla ludzi czy też nie stanowią niebezpieczeństwa dla ptaków, a zabudowanie turbiny powinno znacząco zredukować jej hałas dla mieszkańców. Wyzwanie inżynierskie to dobór krzywizn kierownic, przekrojów kanałów, straty na zakręcie, kształty łopat czyli ogólne podnoszenie efektywności systemu.

Na bazie własnego przeglądu patentów w bazach internetowych nie natrafiono na takie rozwiązanie. Nasze zgłoszenie patentowe w toku.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019