Drużyna: ENWIND

O nas

Mariusz Jeschke – CTO, dyplomowany inżynier budowy maszyn z 30-letnim doświadczeniem. Doświadczenie zdobywał współpracując z firmami i biurami projektowymi m.in. Hortex, Celma, Bremer Konstruktionsbüro, Svitmarie AG. Autor rozwiązań systemów zasilania awaryjnego i techniki napędowej, specjalista w zakresie efektywności energetycznej. Twórca technologii SOLHOTAIR.


Grzegorz Maciaszek - project menedżer z 18 letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych m.in. w HBO Polska i Deloitte. W ENWIND dba o sprawną realizację wszystkich projektów.
 
Krzysztof Szufa – młody inżynier. Pierwsze kroki w zawodzie zdobywał przy projekcie SOLHOTAIR, teraz zaangażowany w projekt ENWIND. 

Kinga Kossakowska - młoda inżynier. Zawodowo rozwijała się w firmie FAMET, teraz zaangażowana w projekt ENWIND.
 

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Patrzymy na Świat z innej perspektywy. Taka też jest nasza wizja prototypu. Turbina, którą chcemy wykorzystać pracuje w inny sposób niż konwencjonalne rozwiązania. Jest to turbina wahadłowa. Według nas, taki rodzaj turbiny cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, cichą pracą oraz wysoką sprawnością. Elementem napędowym jest pędnik, który przemieszcza się ruchem obrotowym w zakresie do 90 ̊ dzięki sile wiatru napierającego na jedną z dwóch płaszczyzn pionowych turbiny. Pędnik porusza się ruchem wahadłowym do osiągnięciu maksymalnego położenia po czym zwalnia osłonę pędnika. Przeniesienie momentu obrotowego realizowane jest przez dźwignie połączone z pędnika. Każda płaszczyzna napędzana siłą wiatru posiada dźwignię, która porusza tłoki siłowników. Tłoki zwiększają ciśnienie czynnika roboczego w układzie napędzając silnik hydrauliczny. Pozwala to na regulację prędkości obrotowej silnika oraz magazynowanie energii w postaci czynnika roboczego pod wysokim ciśnieniem. Moment obrotowy generowany z silnika hydraulicznego przekazywany jest na generator 3-fazowy na magnesach trwałych, który oddaje energię w postaci prądu stałego.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019