Drużyna: AGH-WIND VAWT

O nas

AGH-WIND VAWT to sekcja zespołu AGH-WIND zajmująca się skontruowaniem turbiny wiatrowej o osi pionowej. Naszym celem jest opracowanie niewielkiej kompaktowej przydomowej turbiny wiatrowej.

Kim jest AGH-WIND?

Zespół tworzą członkowie studenckich kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie:  Nabla (WEiP), Mechaników Energetyków (WIMiR), Ekospirit (WGiG) i Era Inżyniera (WIMiIP) oraz doktorantów i studentów innowatorów. Nasze grono wsparają naukowcy z AGH i automatycy z Politechniki Gdańskiej. Jesteśmy podzieleni na sekcje mechaniczną, CFD, eksperymentalną, Media&Marketing.

Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy biorąc udział w zespole AGH-WIND VAWT chcą się nauczyć jak rozwiązywać złożone problemy konstrukcyjne, wspólnie działać, a przy tym dobrze bawić ….i przy okazji zgarnąć MILION :)!

 

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

WIELKIM WYZWANIEM dla naszej sekcji AGH-WIND VAWT jest opracowanie kompaktowej turbiny wiatrowej o osi pionowej dla zastosowań w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Proponowana przez nasz zespół turbina wiatrowa łączy w sobie zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań dla wirnika. Zapewnia to wysoką efektywność konwersji energii i niski poziom hałasu podczas pracy turbiny.

Kilkudziesięcioosobowy zespół pracuje nad połączeniem wszystkich elementów elektrycznych, mechanicznych i systemu kontroli turbiny wiatrowej, tak, aby powstało rozwiązanie dostosowane do warunków wietrzności występujacych na terenie naszego kraju.

Projekt który tworzymy jest dla nas nie tylko formą nauki, ale także stanowi wyzwanie, dla nas jako przyszłych inżynierów. A jak wiemy, inżynier jak myśli to już na siebie zarabia :). I my właśnie chcemy zarobić swój pierwszy milion! :)

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019