Drużyna: AERO-TEAM

O nas

Aero-Team składa się z 4 osób pochodzących i aktualnie mieszkających w jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Polski. Zachwycające parki narodowe i krajobrazowe, rzeki, bagna i rozlewiska to główne atrakcje Podlasia. Do tego dochodzą malownicze miasta i urokliwe wsie z drewnianymi chatami, zabytkowymi kościołmi i cerkwiami. Ponadto jest to ziemia naznaczona wielokulturowością, miejsce dziewiczych krajobrazów i ciszy zapewniającej niezastąpiony odpoczynek,a także doskonały region do zobaczenia i poznania historii naszych  dziadków czy pradziadków. Częścią tej namacalnej historii są niewątpliwie licznie zachowane i odrestaurowane wiatraki - młyny wiatrowe. Jeden, co prawda nie istniejący już wiatrak, należał do pradziadka naszego Lidera - od którego wszystko się zaczęło.

Kontakt
Pole widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych.
Co u nas
    Brak wpisów

Nasz pomysł

Opis pomysłu

Pomysł na urządzenie powstał dość dawno temu. Inspiracą był wiatrak, widoczny na zdjęciu, należący do pradziadka naszego Lidera. Ukształtowanie terenu stron rodzinnych Lidera oraz wiejące tam wiatry, a także wiedza wyniesiona z Politechniki Białostockiej, doświadczenie zawodowe oraz zainteresowania członków zespołu doprowadziły do etapu stworzenia nie tyko prototypu pionowej turbiny wiatrowej lecz także do wykonania prototypu własnej konstrukcji prądnicy. Turbina została konstrukcyjnie zaprojektowana na małe i zmienne wiatry, przetestowana i obecnie poddawana jest testom współpracy z autorską, cały czas udoskonalaną prądnicą.

Urządzenie charakteryzuje się zwartą i lekką konstrukcją dostosowaną do możliwości montażu na maszcie czy dachu budynku.

Co myślisz o naszym pomyśle?

Zapisz nam co myślisz o naszym pomysle

Przejdź do Forum
Film

Zaloguj się aby obejrzeć film

Zaloguj się
(C) 2019